Na paralympiádu do Pekingu míří český para hokejový tým a čtyři lyžaři

Zimní paralympijské hry v Pekingu startují 4. března a o medaile budou usilovat kromě para hokejového týmu, který získal účastnické místo na domácím světovém šampionátu v Ostravě, i čtyři čeští lyžaři.
Popisek k foto: Na paralympiádu do Pekingu míří český para hokejový tým a čtyři lyžaři. Ilustrační fotografie

Kvalifikační kritéria Mezinárodního paralympijského výboru splnili kromě zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera s trasérem Miroslavem Máčalou, ještě Tomáš Vaverka mezi stojícími a Pavel Bambousek mezi sedícími. Divokou kartu obdržel Petr Drahoš, který bude reprezentovat na monoski.

Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou míří už na třetí paralympijské hry. „Pokud se podíváme na hry do Pekingu, tak to bude skvělé. Nebudeme už nováčci, takže z toho nebudeme tak vyjukaní,“ řekl ke své nominaci Patrik Hetmer. Před čtyřmi lety na hrách v Pchjongčchangu se jim vydařil nejvíce sjezd, ve kterém obsadili šestou příčku.

V letošním roce si musel od lyžování na chvíli odpočinout. Na konci května podstoupil plastiku přetrženého předního zkříženého vazu, i proto by byl spokojený s umístěním do osmého místa. „Vůbec od sebe na hrách v Číně nic nečekám. Zatím nemáme natrénováno úplně optimálně a během dvou měsíců se to v našem amatérském sportu dohnat nedá,“ popsal své ambice Hetmer, který se živí jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy.

Patrik Hetmer stál poprvé od operace na lyžích 12. prosince a před odletem do dějiště her stihne několik tréninkových kempů a také mistrovství České republiky v Rokytnici nad Jizerou. „Koleno je v pořádku. Mám na něm speciální ortézu. Zatím jsme byli na sněhu pár dní a vše bylo bez problémů. Začátkem ledna jdeme do bran, tak snad to bude v pohodě a budeme se moci připravovat bez omezení,“ doplnil zrakově handicapovaný lyžař.

Dalším nominovaným lyžařem je Tomáš Vaverka. Na paralympijských hrách v Soči reprezentoval Českou republiku ve snowboardrossu a vyjel si pátou příčku. Pak ale nedostal zdravotní klasifikaci pro snowboarding a musel přejít na jinou zimní disciplínu a vybral si alpské lyžování.

Na paralympijských hrách v roce 2018 v Pchjongčchangu byl nejlépe patnáctý v kombinaci. Na svahu bude o cenné kovy usilovat i Pavel Bambousek. Lyžování na monoski se věnuje od ledna 2004 a na poslední paralympiádě zaznamenal nejlepší výsledek v superkombinaci, kde skončil na 14. místě.

Své první hry zažije Petr Drahoš, který dostal divokou kartu pro technické disciplíny. Lyžař na monoski snil o paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Tento sen se mu před čtyřmi lety ještě nesplnil, musel si počkat a mezi nejlepšími handicapovanými sportovci se představí až v Číně.

Nominace celé české výpravy, včetně jmen českých hokejistů proběhne v polovině ledna.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.