Na pražské burze se zelenalo, ČEZ nad tisícovkou

Názor
Většina titulů na pražské burze (BCPP) v pondělí rostla. Hlavní index PX posílil o 1,28 procenta (1 398,10 b.). Hlavním motorem byl opět ČEZ. S největší pravděpodobností spekulace o blížící se restrukturalizaci vyhnaly cenu akcií nad milník tisíc korun.
Spekulace o blížící se restrukturalizaci vyhnaly cenu akcií energetické společnosti ČEZ nad milník tisíc korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

ČEZ v pondělí zazářil růstem o 3,58 procenta (1 013 Kč) a od začátku roku vzrostl o 31,56 procenta. Jako v posledních dnech byl nejobchodovanější akcií s podílem přes 60 procent na celkovém dnešním zobchodovaném objemu. Kofola (+1,20 %, 253 Kč) a Erste (+1,06 %, 855 Kč) se mu s odstupem dívaly na záda. Slušně rostly také ostatní společnosti.

Pouze Moneta (-0,24 %, 84 Kč) v pondělí mírně zaostala, pravděpodobně jako korekce po předchozím povýsledkovém růstu.

Index S&P 500 (USA) v pondělí otevíral nahoře asi o 0,3 procenta a dále rostl nad 0,6 procenta. Důvodem optimismu by mohla být očekávání mírnější americké inflace, která bude zveřejněna v úterý. To by mohlo implikovat opatrnější postoj Fedu, americké centrální banky.

Evropský index STOXX Europe 600 měl v pondělí rostoucí tendenci. Krátce před koncem obchodování byl silnější o asi 0,8 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Neúnavný ČEZ tlačí burzu dopředu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB