Na účtu svítí červená 40 % Čechů, hlásí banka

Z měsíce na měsíc bez rezervy přežívá 40 procent klientů České spořitelny (ČS). Podle jejích analytiků bojují s příjmy a inflací, a je úspěch, že se to nezhoršuje. Jen čtvrtina má z čeho spořit na důchod. Banka to uvedla ve středu na tiskové konferenci.
Spořitelna spouští poradenskou aplikaci FIT zóna s cílem zvýšit finanční zdraví klientů a testuje AI digitálního poradce. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Reaguje na to bankovní aplikací George, kde se lidem snaží přes mobil pomáhat ušetřit aspoň něco a dostat je do kladné nuly, ideálně k rezervě na tříměsíční výdaje.

Aplikace v mobilu ukazuje, jak je na tom člověk s výdaji a příjmy, kdy už svítí červená. Přehledně zobrazuje, kde všude si může klient přilepšit, třeba příspěvky od státu, kolik si za rok připsal na spořící účet, jak se naplňují jeho osobní finanční plány. To je novinka v aplikaci George České spořitelny – FIT zóna.

Foto: FAEI.cz/Jindřich Ginter

„Aplikace FIT zóna je vlastně digitálním trenérem, který klienty motivuje ke zlepšování jejich finančního zdraví. V průběhu dosavadního pilotního provozu si zónu vyzkoušelo takřka sedm set tisíc klientů,“ informovala Daniela Pešková, členka představenstva Spořitelny odpovědná za retailové bankovnictví.

Aplikace je od ledna dostupná všem klientům banky v mobilním bankovnictví George. Spořitelna zároveň testuje využití AI digitálního poradce „Hey George“ přímo v mobilní aplikaci George, který klientům pomůže se zlepšováním jejich finančního zdraví. Poradce s umělou inteligencí (jazykový model ChatGPT4, pozn. red.) banka spustí v průběhu roku.

„Nastaví-li si klient ve FIT zóně cíl, že chce odejít do důchodu s dvěma miliony, nebo že chce být schopen udržet finanční rezervu ve výši šesti platů, pomůže mu s dosažením těchto cílů jak FIT zóna, tak jeho bankéř. Jeden ekosystém nám umožní skutečně efektivně pomoci zlepšovat finanční zdraví u všech takřka tří milionů bankovních klientů,“ doplnila Pešková.

George je otevřen zhruba 60milionkrát měsíčně. Spořitelna si od toho slibuje zvýšení osvětové a marketingové komunikace, neboť osobních schůzek se uskuteční „jenů 150 tisíc měsíčně.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 11
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
 1. Pe Petr

  Většina klientů ČS jsou důchodci,hodně z nich mnoho let v důchodu. Dost důchodců využívá službu od pošty a mají důchod do ruky. Pak mají logicky na ůčtu pár korun,když důchod berou hotově. Doma pak mají v hotovosti často nad 1 milion korun. Ono nestačí vzít tupě data ze spořky ale chce se to zeptat zaměstnanců jak to vlastně je.

  • Fr František

   Nevím proč do takové zlodějské banky ukládají občané peníze nejhorší banka na trhu jen okrádá střadatele ve svůj prospěch

   • Jo Josef

    Dobrý den, já jsem se službou „spořky“ spokojen. Účet zdarma… úrok půjčky super, kontokorent v pohotovosti, osobní bankéřka milá a seriozní. Když se mi něco nelíbí, hledám služby jinde. Nadávat nemá smysl. J.

 2. Pa Pavel

  Teď jsem si vyzkoušel a jedná o zajímavou „funkcionalitu“ na sběr dat. Pro spočítání mého zdraví zadám relativně podrobné údaje o tom, jaké produkty mám a kolik za ně platím. Následně mohu klientům dát „nabídku na míru“. Díky bohu, že od České Spořitelny čerpám pouze benefity, které bohužel musí platit důchodci na poplatcích…

 3. Pa Pavla

  Dobrý den taky jsme spokojení a žádní důchodci nejsme..
  A nemáme pocit že by nás banka nějak okrádala.
  Naopak, ještě nám nabízí služby které jinde nemáme.

 4. Pa Pavel

  Pravda je někde uprostřed, jsem klient ČS, ale mám i produkty (např. spořící účet) u lepší konkurence, t.j. jsou informace relevantní….

 5. Mi Milda

  Pokud má někdo na mobil a george, tak na tom není tak špatně. Já žádný telefon nemám a tudíš nikomu nic neplatím

 6. To Tomáš

  Spořitelna nezaplatila na wind-fall tax nic – všechno radši poslala rakouským parazitům. Tahle banka okrádá Česko. Snad se to brzy otočí a s bohatými a zbohatlíky zatočíme jako komunisti s lidským odpadem zatočili v roce 1948

  • To Tomáš

   Takže vy chcete zatočit s bohatými a schopnými a ty neschopné nepracující asi jako vy byste vynášel na piedestal….Gratuluji. A ještě vynášíte do nebes vrahy a zloděje – komunisty. Vy jste odpad.

  • Ro RoB

   Aby mohla poslat rakouským majitelům, musela by napřed vytvořit zisk a ten zdanit. Nebo by mohla porušit pravidla o transferových cenách a riskovat tučnou pokutu. Asi vás zklamu. Dnešní komunisti o žádnou revoluci nestojí. Dnešní systém jim vyhovuje.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB