Na vlně nového trendu: PSN představuje své projekty nájemního bydlení

Na trhu realit burácí bouře, která rozvířila fenomén nájemního bydlení. Extrémně vysoká poptávka po pronájmech nezůstává bez povšimnutí ani u společnosti PSN, která reaguje novými projekty nájemního bydlení. I v nich se domy po celé Praze probouzejí k životu, trojice z nich stojí přímo na Seifertově, kde má PSN své sídlo.
Rekonstrukce bytových domů Seifertova. Ilustrační foto: PSN, edit! Architects

Nová Seifertova

V přípravě je proměna celé Seifertovy ulice, která se s novými tramvajovými kolejemi dočká i nového stromořadí. Měla by být krásnější a příjemnější pro chodce. Koncepční studie první etapy revitalizace, která vedle Seifertovy ulice včetně oblasti kolem zastávky Olšanské náměstí zahrnuje také Táboritskou, je hotová.

Pro Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy ji zpracovalo žižkovské studio edit! architects. Studio také ve spolupráci s PSN připravilo návrh rekonstrukce trojice činžovních domů na Seifertově, kde má vzniknout asi 75 bytů určených k pronájmu.

Stavební úpravy dvorní části byty doplní o předzahrádky na garážové střeše, přibydou také balkony a prosklené výtahové šachty. Novou podobu a funkci dostanou pavlače. Vnitroblok ožije zelení. Zelenější by měl být celý Žižkov. Revitalizace v budoucnu čeká i park Winstona Churchilla nebo Vrchlického sady, které dostanou novou podobu v rámci projektu Nový Hlavák.

Nájemní bydlení Seifertova nabídne i zajímavý vnitroblok. Ilustrační foto: PSN, edit! Architects

Nové byty s nádechem historie

V režii PSN se znovu probudí k životu i Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředna na rozhraní Fibichovy, Křížkovského a Kubelíkovy ulice. Historická budova ve stylu českého art deca z let 1922 až 1925 byla až do stavby Žižkovského vysílače dominantou Žižkova. Po rekonstrukci nabídne asi 120 nájemních bytů.

Další byty k pronájmu PSN chystá v projektech v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích. Doplní rezidenční projekty, ve kterých PSN nabízí byty na prodej. Aktuálně jde například o skvostné secesní Bydlení Na Výšinách na Letné, magickou Rezidenci U Sv. Štěpána na Novém Městě, nebo unikátní projekt komunitního bydlení Skyline Chodov.

Vnitroblok Bydlení Na Výšinách, jeden z aktuálních rezidenčních projektů PSN. Ilustrační foto: PSN

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.