Na vlně nového trendu: PSN představuje své projekty nájemního bydlení

Na trhu realit burácí bouře, která rozvířila fenomén nájemního bydlení. Extrémně vysoká poptávka po pronájmech nezůstává bez povšimnutí ani u společnosti PSN, která reaguje novými projekty nájemního bydlení. I v nich se domy po celé Praze probouzejí k životu, trojice z nich stojí přímo na Seifertově, kde má PSN své sídlo.
Rekonstrukce bytových domů Seifertova. Ilustrační foto: PSN, edit! Architects

Nová Seifertova

V přípravě je proměna celé Seifertovy ulice, která se s novými tramvajovými kolejemi dočká i nového stromořadí. Měla by být krásnější a příjemnější pro chodce. Koncepční studie první etapy revitalizace, která vedle Seifertovy ulice včetně oblasti kolem zastávky Olšanské náměstí zahrnuje také Táboritskou, je hotová.

Pro Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy ji zpracovalo žižkovské studio edit! architects. Studio také ve spolupráci s PSN připravilo návrh rekonstrukce trojice činžovních domů na Seifertově, kde má vzniknout asi 75 bytů určených k pronájmu.

Stavební úpravy dvorní části byty doplní o předzahrádky na garážové střeše, přibydou také balkony a prosklené výtahové šachty. Novou podobu a funkci dostanou pavlače. Vnitroblok ožije zelení. Zelenější by měl být celý Žižkov. Revitalizace v budoucnu čeká i park Winstona Churchilla nebo Vrchlického sady, které dostanou novou podobu v rámci projektu Nový Hlavák.

Nájemní bydlení Seifertova nabídne i zajímavý vnitroblok. Ilustrační foto: PSN, edit! Architects

Nové byty s nádechem historie

V režii PSN se znovu probudí k životu i Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředna na rozhraní Fibichovy, Křížkovského a Kubelíkovy ulice. Historická budova ve stylu českého art deca z let 1922 až 1925 byla až do stavby Žižkovského vysílače dominantou Žižkova. Po rekonstrukci nabídne asi 120 nájemních bytů.

Další byty k pronájmu PSN chystá v projektech v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích. Doplní rezidenční projekty, ve kterých PSN nabízí byty na prodej. Aktuálně jde například o skvostné secesní Bydlení Na Výšinách na Letné, magickou Rezidenci U Sv. Štěpána na Novém Městě, nebo unikátní projekt komunitního bydlení Skyline Chodov.

Vnitroblok Bydlení Na Výšinách, jeden z aktuálních rezidenčních projektů PSN. Ilustrační foto: PSN

„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB