Na zvýšení úrokové sazby ČNB rychle zareagovala jen Hello Bank!

Mladé štiky ani obtloustlí líní kapři v českém bankovním rybníčku po navýšení základní úrokové sazby České národní banky (ČNB) vody nerozvířili. Trinity Bank, která obvykle jako první reagovala na zvýšení úrokových sazeb, ani dva dny poté nic neoznámila, podobně jako Expobank nebo Creditas.
Hello Bank! tento týden dorovnala nejvyšší úrokové sazby na spořicích účtech do 200 tisíc korun na 4,5 procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

První reakce přišla od francouzské Hello Bank!, jež dorovnala nejvyšší úrokové sazby na spořicích účtech do 200 tisíc korun na 4,5 procenta, čímž jen dohonila svůj rest, když na sazby nesáhla od února.

Stejnou sazbu má už Raiffeisenbank (do 250 tis. Kč) a Moneta Money Bank (do 400 tis. Kč), byť ta druhá za příšerných povinností ukládat alespoň 20 tisíc měsíčně a pětkrát platit její kartou. A to jen pro nové klienty.

PSALI JSME:
Zatím poslední trumf vynesla Banka Creditas

Za zvážení tedy stále stojí 4,08 procenta od Trinity nebo 4,01 procenta od Expobank, které si nekladou žádné podmínky, ani co se týče výše uložených peněz. Při vyšších úložkách je výhoda na jejich straně, když i Creditas limituje svůj spořicí účet se sazbou 4,1 procenta výší uložených peněz na 350 tisíc.

Hello Bank! lze přičíst k dobru, že i na běžném účtu do 100 tisíc korun nabízí 0,5 procenta, což je po Expobank se 4,01 procenta bez omezení výše vkladu druhý nejlépe ohodnocený běžný účet. Mdlá reakce mladých štik (Expobank, Creditas, Trinity) má zřejmě svůj důvod. Ani po možnosti získat od ČNB sedmiprocentní výnos jim nikdo na trhu nekonkuruje.

PSALI JSME:
Největší síť rozhodila Raiffeisenbank

Zavřít reklamu ×
  1. No zatím se banky nějak nehrnou zvýšit úroky, na to že bankám dává CNB momentálně 7% a střadatelům pouze okolo 4%. Dobrá lichva za bílého dne. Banky mají a bez práce z našich peněz 3% zisku… To se matičky banky budou mít v zahraničí ze zisku našich bank.. Už by se tímto nešvarem měl někdo zabývat….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Region v mínusu

Měnám středoevropského regionu se ve čtvrtek příliš nedařilo. Investoři po středečním zasedání americké centrální banky (Fed), kde zaznělo, že úrokové sazby ve Spojených státech pravděpodobně zůstanou vyšší po delší …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB