Nadace Moneta Clementia poskytne 56 neziskovým organizacím granty za více než sedm milionů

Nadace Moneta Clementia obdržela v letošním jarním kole grantového programu rekordních 183 žádostí. Na základě jejich posouzení nezávislou správní radou nadace pak rozhodla rozdělit mezi 56 úspěšných žadatelů z řad neziskových organizací celkem 7 129 236 korun.
Mnohé neziskové organizace mají problém financovat náklady spojené se samotným provozem své činnosti. Ilustrační foto: Pixabay.com

Letošní kolo grantového programu bylo rekordní jak z hlediska počtu přijatých žádostí, tak i částky, o kterou organizace žádaly. Celkem si o finanční podporu během dubna zažádaly 183 neziskové organizace s žádostmi přesahujícími částku 37 milionů. K vysokému číslu přispělo to, že poprvé mohly požádat také o příspěvek na svůj provoz.

„Z přijatých žádostí vidíme, že mnohé neziskové organizace mají problém financovat náklady spojené se samotným provozem své činnosti. Velmi často se zde objevovaly náklady na mzdy, pohonné hmoty či provoz budovy, ve které sídlí,“ vysvětluje Monika Kalivodová, předsedkyně správní rady Nadace Moneta Clementia.

Grantový program je určen organizacím, které se primárně zaměřují na pomoc znevýhodněným dětem a dospělým, péči o seniory nebo ochranu životního prostředí.

Nadace jej vyhlašuje až dvakrát ročně a hlavní podmínkou pro přijetí grantové žádosti je převzetí záštity nad neziskovou organizaci některým ze zaměstnanců skupiny Moneta. O tom, jaké neziskové organizace nakonec grant dostanou, rozhoduje nezávislá správní rada tvořená třemi zaměstnanci skupiny Moneta a dvěma externě zvolenými členy.

Od podzimu 2023 je grantový program financován Nadací Moneta Clementia. Původně vznikla za účelem pomoci klientům, kteří se dostali do těžké životní situace a nejsou schopni dostát svým závazkům vzniklým vůči společnostem skupiny Moneta.

V loňském roce pak nadace svou působnost rozšířila nejen o samotný grantový program, ale také o oblast finanční podpory pro děti z dětských domovů a zaměstnance Monety, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB