Náklady na léčení covidu během zahraniční dovolené? Klidně i půl milionu

ERV Evropská pojišťovna už letos řešila „vyšší stovky případů“, kdy její klienti v zahraničí onemocněli covidem-19, nebo byli umístěni do karantény. Řadě z nich vyšel pozitivní test, přestože měli dokončenou vakcinaci, nebo již onemocnění prodělali. U některých byla dokonce nutná hospitalizace na JIP, jelikož u nich nastal závažný průběh nemoci.
Stovky Čechů už letos onemocněly na dovolené covidem-19, nebo byli umístěni do karantény, přestože měli dokončenou vakcinaci, nebo již onemocnění prodělali. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pojišťovna, která je lídrem na tuzemském trhu cestovního pojištění, o tom redakci informovala v tiskové zprávě. Těžký případ průběhu onemocnění například pojišťovna řešila u klientky v Egyptě, která během dovolené onemocněla i přes absolvované dvoudávkové očkování proti covidu-19. Kvůli komplikovanému průběhu spojenému s oboustranným zápalem plic strávila deset dní na jednotce intenzívní péče.

Po celou dobu hospitalizace s ní byli v kontaktu zástupci pojišťovny a asistenční služby, což velmi ocenila, protože byla v destinaci sama. Po čase se její stav začal zlepšovat a po měsíci byla po konzultaci s asistenčním lékařem, který případ od začátku pečlivě monitoroval, propuštěna z nemocnice.

„Následně jsme jí zajistili novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Uhradili jsme celkové náklady ve výši 496 320 Kč,“ informoval Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Zdroj: ERV Evropská pojišťovna

Jiný případ: Před návratem z dovolené na Maledivách byla klientka pojišťovny umístěna do 14denní karantény kvůli pozitivnímu covid testu. V souladu s místní legislativou uvízl v karanténě i její partner, přestože jeho test byl negativní.

„Pro oba jsme zajistili prodloužení ubytování, dále opakované PCR testy, které naštěstí vyšly negativně, a zorganizovali jsme i odložený návrat do vlasti. Za oba klienty jsme uhradili vzniklé vícenáklady ve výši 38 564 Kč,“ uvedl Divoký.

Odborníci připomínají, že v případě pojistné události je třeba spojit se s asistenční službou a dodržet její pokyny. „Zároveň je ovšem třeba vzít na vědomí, že rozsah asistenčních služeb může být v místě pobytu omezen s ohledem na místní pravidla o možnostech volného pohybu, cestování a poskytování služeb,“ sdělila redakci FAEI.cz Eva Svobodová, mluvčí Uniqa pojišťovny.

PSALI JSME:
Téměř polovina Čechů se chystá na dovolenou. Jak letos funguje cestovní pojištění?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB