Národní divadlo s Mastercard oživují národní sbírku. V hlavní roli hrají moderní technologie.

Po dlouhých 137 letech mohou lidé v Česku opět přispívat na Národní divadlo. Roli tradičních pokladniček tentokrát převezmou moderní platební kiosky společnosti Mastercard, pomocí nichž bude možné platit bezkontaktně nebo mobilní aplikací Masterpass. Získané příspěvky mecenášů budou určeny pro tři projekty naší první scény - Protancované špičky, Národní prkna a Národní včelstvo.

Samotná sbírka byla zahájena 12. května při oslavách 150. výročí položení základního kamene Národního divadla za přítomnosti představitelů měst, státu a společností, kteří se zapojili do legendární celonárodní sbírky v roce 1881. Lidé tehdy po ničivém požáru čerstvě dokončeného Národního divadla složili dohromady na obnovu svého hlavního stánku kultury za 47 dnů neuvěřitelný milion zlatých. K prvním tehdejším přispěvatelům patřil i Plzeňský Prazdroj, který se zapojil do zakládání Národního divadla a finančně podporoval stavbu.

„Jsme hrdí na to, že si naše ´zlatá kaplička´ zvolila pro obnovení své národní sbírky právě společnost Mastercard, jedničku v bezpečných platebních řešeních. Češi jsou velmi štědří, mají rádi nové technologie a neradi tráví čas ve frontách. Digitální dotykové platební kiosky, které jsou zárukou rychlého a pohodlného bezhotovostní placení, byly ideální volbou. Věříme, že si je oblíbí nejen budoucí mecenáši, ale stanou se vyhledávané i pro objednávání občerstvení, což je jejich další užitečná funkce,“ řekl generální ředitel Mastercard pro ČR, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš a dodal, že hned první den sbírky byl úspěšný – vybralo se téměř 15 tisíc korun.

Členové baletního souboru Národního divadla ročně protančí kolem 1100 párů unikátních baletních piškotů, jejichž výroba je velmi nákladná. Finančně náročná je i údržba a obnova jevištních prken, bez nichž divadla nemohou fungovat. Výběrem projektu Národní včelstvo lidé podpoří chov včel přímo na střeše historické budovy.

Prostřednictvím digitálních kiosků, které budou umístěné v hlavním foyer v přízemí budovy Národního divadla, bude také možnost objednávat občerstvení na zvolenou přestávku ještě před představením. Návštěvníci se tak vyhnou čekání ve frontě a jídlo s pitím budu mít o pauze už přichystané.

Přispívat na provoz i platit za jídlo a pití bude umožněno bezkontaktně – tedy buď platební kartou, chytrým telefonem podporující NFC nebo pomocí digitální platební služby Masterpass při naskenování QR kódu. Oba způsoby placení jsou jednoduché, bezpečné a rychlé a z tohoto důvodu veřejností velmi oblíbené.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

České jaderné elektrárny se zbavují závislosti na Rusku

Analýza
Do jaderné elektrárny Dukovany dodávala palivo bezmála 40 let ruská společnost TVEL. Letos ji nahradí americká společnost Westinghouse. Rusové končí také s dodávkami pro Temelín. Dalším krokem, kterým se elektrárenská společnost ČEZ odstřihává od spolupráce s Ruskem, je smlouva o obohacování uranu s francouzskou firmou Orano.