Národní technické muzeum dostalo prototyp vozu Škoda Fabia RS Rally2

Německá automobilka Škoda Auto tento týden předala do sbírek českého Národního technického muzea v Praze jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, jenž byl vyvíjený pro asfaltové tratě. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Německá automobilka Škoda Auto tento týden předala do sbírek českého Národního technického muzea v Praze jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2. Foto: Škoda Auto

Závodní verze vozu Škoda Fabia se podle Michaela Oeljeklause, člena představenstva společnosti automobilky, na mezinárodních tratích rallye úspěšně prosazují již desítky let: „Současný vůz Fabia RS Rally2 má veškeré předpoklady k tomu, aby navázal na úspěchy svého předchůdce a v následujících letech utvářel dlouholetou tradici naší značky v motoristickém sportu.“

Škoda Fabia Rally2 jde ve stopách jednoho z nejúspěšnějších vozů kategorie Rally2 posledních let. Škoda Motorsport vyvinula pro tento vůz nový motor, dále vylepšila ovladatelnost, pohonné ústrojí a elektroniku a v neposlední řadě znovu zvýšila bezpečnost posádky.

Rozsáhlé testování na asfaltu, šotolině a ledu, stejně jako za rozmanitých povětrnostních podmínek přineslo rallyové novince optimální vyladění, aby mohla úspěšně usilovat o vítězství a tituly v rukou zákaznických týmů. Škoda Fabia RS Rally2 byla navržena tak, aby obstála i v extrémních provozních podmínkách.“

„Návštěvníky muzea jistě zaujmou inovativní technická řešení vozu Fabia RS Rally2, například bezpečnostní rám z celkem 35,8 metru vysokopevnostních ocelových trubek,“ uvedl Johannes Neft, člen představenstva Škoda Auto za oblast technického vývoje.

„Za litými 18palcovými koly jsou vidět brzdové kotouče s optimalizovaným vnitřním chlazením, přední mají průměr 355 mm a zadní 300 mm. Dále bych rád upozornil na novou kinematiku podvozku, zvýšenou odolnost komponent, zlepšenou funkčnost diferenciálu nebo zvýšenou účinnost převodovky,“ dodal.

„Předání vozu Škoda Fabia RS Rally2 je dalším milníkem dlouhodobé úspěšné spolupráce mezi naším muzeem a firmou Škoda Auto. Nově získaný vůz Škoda Fabia RS Rally2 mohou návštěvníci vidět vystavený v expozici,“ informoval generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr.

PSALI JSME:
Z linky už sjíždí nový model Škoda Fabia

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Co by Čechy motivovalo k pořízení elektroauta?

Co by dnes Čechy motivovalo k pořízení elektromobilu? Pro téměř 72 procent řidičů by to byla vyšší dojezdová vzdálenost, pro 70 procent nižší provozní náklady, zjistila společnosti Raiffeisen – Leasing v loňském …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).