NATLAND Group zvýšila v roce 2017 konsolidovaný čistý zisk na 120 mil. Kč. Aktiva vlastněných majetkových účastí už dosahují hodnoty 3,9 mld. Kč

Největšími transakcemi loňského roku byly pro Natland prodej polovičního podílu v karlovarském golfovém resortu a většinového podílu v AVANT, největším správci fondů kvalifikovaných investorů v ČR.

Ještě rychleji než hospodářský výsledek rostla vloni reálná hodnota majetkových účastí ve správě NATLAND Group. Z původních 847 milionů na nynějších 1,15 mld. Kč, tedy více než o třetinu. Celkové tržby majetkových častí se vyšplhaly na 1,4 mld. Konsolidovaný zisk rostl z 99 mil. na zmíněných 120 mil. Kč. Vyplývá to z auditovaných výsledků skupiny. Nicméně kumulované hospodářské výsledky všech majetkových účastí NATLAND Group dosáhly dokonce 191 mil. Kč.

„V roce 2017 jsme navíc zpřísnili dosavadní pravidla pro tvorbu rezerv a opravných položek k pohledávkám s ohledem na naše očekávání situace na trhu. Nebýt této úpravy, zisk by byl ještě o 15 % vyšší,“ upozorňuje David Manych, partner skupiny zodpovědný za finance.

NATLAND Group vloni úspěšně prodávala, letos má před dokončením další dvě divestice. Jednu schvaluje slovenský antimonopolní úřad,  druhou firma dotáhne v řádu měsíců v Česku. NATLAND Group pracuje na několika velkých projektech, jedním z nich je restrukturalizace skupiny PSJ. Rodina firem Natland zaměstnává zhruba 400 lidí. Hlavní ukazatele skupiny ukazuje následující tabulka.

NATLAND Group            2017

Celková aktiva vlastněných majetkových účastí 3,90 mld. Kč
Vlastní kapitál (ekvita)  1,34 mld. Kč
Čistý zisk            120 mil. Kč
Reálná hodnota majetkových podílů/účastí       1,15 mld. Kč

„Letos jsme začali stavět další developerský projekt – Lipenecký park. Vedle toho se připravují i menší projekty. Příležitostí je ovšem tolik, že vydáme dluhopisy, první tranše bude v objemu 100 mil. Kč. Úspěšně jsme také završili přijetí našeho fondu na burzu a máme připravenou emisi investičních akcií opět v objemu 100 mil. Kč. Celkem chceme na trhu získat až 400 milionů korun,“ dodává Manych.

V oblasti private equity se v roce 2017 povedlo zformovat technologický hub MIND FORGE Group. Společnost EC Financial Services získala od ČNB licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů – jako jedna z prvních na trhu. Golfový klub Prague City Golf nyní integruje nejstarší golfovou akademii na českém trhu.

NATLAND Group se v rámci private equity soustředí hlavně na finanční a technologické projekty. Řadu let se umísťuje mezi desítkou největších rezidenčních developerů (největší projekt Čakovický park). Umí také velmi efektivně řešit tzv. distressová aktiva. Za 16 let existence skupiny uskutečnila zhruba 50 projektů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.