Nejoblíbenější loňské spoření: Celý rok vedlo stavebko, drahé kovy a penzijní spoření

Průzkum
Přední tři příčky pravidelného Barometru obliby spoření, který kvartálně zveřejňuje Asociace českých stavebních spořitelen, se ani v posledním čtvrtletí roku 2019 nezměnily. Na prvním místě se drželo stavební spoření, které následovaly investice do drahých kovů a penzijní spoření.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

V posledním čtvrtletí loňského roku preferovalo stavebko jako způsob ukládání peněz 60 % lidí, kteří se v listopadu zúčastnili průzkumu společnosti IBRS uskutečněném na vzorku 1000 lidí. Další místa v žebříčku oblíbenosti si shodně udržely penzijní spoření a drahé kovy následované spořicím kontem. „Dlouhodobě se potvrzuje, že pokud jde o spoření, sázejí Češi vedle solidního výnosu také na jistotu,“ říká o oblibě stavebního spoření Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

Za poslední čtvrtletí loňského roku nejvíce vzrostly termínované vklady, konkrétně o pět procentních bodů, ale přesto se dlouhodobě drží mezi nejméně atraktivními způsoby ukládání peněz. Jako jediné si proti minulému Barometru pohoršilo životní pojištění, které aktuálně považují za zajímavé dvě pětiny dotázaných. Podílové fondy s 33 procenty zůstaly na stejné pozici. Tradičně nejmenší oblibě těší spoření „do matrace“, které by preferovala necelá čtvrtina respondentů.

PSALI JSME:
Na pořízení vlastního bydlení využíváme stavební spoření častěji než dřív

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Už je to tady. Začalo masivní propouštění

Analýza
Zhruba čtvrtina českých firem kvůli pandemii koronaviru už propustila některé své zaměstnance. Rovněž se snižují platy a další benefity. Ukázal to aktuální průzkum personálně poradenské společnosti Randstad. Podle černých scénářů by už v létě nebo na podzim mohlo být bez práce až deset procent obyvatel.
Rolovat nahoru