Největší den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day proběhne již podeváté

V pátek 17. května proběhne po celé České republice den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2019, který již podeváté propojí firemní dobrovolníky s veřejně prospěšnými organizacemi. Akci každoročně pořádá aliance odpovědných firem BpS - Byznys pro společnost.
Ilustrační foto: BpS - Byznys pro společnost

Prostřednictvím portálu Zapojimse.cz se do projektu přihlásilo na 30 firem a institucí, které umožní svým lidem strávit jeden pracovní den pomocí druhým. Díky dlouhodobým aktivitám ve firemním dobrovolnictví zaznamenává BpS posun od stále významného manuálního dobrovolnictví k dobrovolnictví sociálnímu. V tomto duchu proto připravuje pro letošní ročník Give & Gain Day akce, které akcentují zejména pomoc seniorům a hendikepovaným.

Zaměstnanci přihlášených firem se mohli do 10. května prostřednictvím portálu zapojimse.cz registrovat k účasti v 9. ročníku Give & Gain Day a naplnit tak společně s kolegy princip společenské odpovědnosti pomocí více jak 90 veřejně prospěšným organizacím. „Firmy si nejčastěji vybírají organizace ve svém blízkém okolí. Budují si tak s místními komunitami pozitivní vztah a kolikrát se propojí i k dlouhodobější spolupráci. I zaměstnanci vítají, když mohou pomáhat ve svém okolí – není výjimkou, že se i s nadšením vracejí,“ říká Alena Líškay Králíková, CSR manažerka BpS – Byznys pro společnost.

Lidé stále častěji vyhledávají možnost pomáhat svými znalostmi nebo věnovat svůj čas přímo klientům vybrané organizace. Letošní Give & Gain Day tak mohou firemní dobrovolníci svůj pracovní den strávit výletem do Pardubic s klienty Domova sv. Josefa, kteří trpí roztroušenou sklerózou a jsou upoutáni na vozík. Chystá se také mnoho aktivit se seniory, například Domov pro seniory Chodov hledá dobrovolníky k organizaci pikniku a sportovních her pro své klienty. Doslova ruku k dílu mohou letos dobrovolníci přiložit například v Českém nadačním fondu pro vydru při stavbě ptačí voliéry v areálu záchytné stanice pro volně žijící živočichy, pomoci mohou i s obnovou Horního hradu Hauenštejn a na mnoha dalších místech.

Dny firemního dobrovolnictví mnohým společnostem obohacují celkový koncept odpovědnosti a udržitelnosti a posilují týmovou spolupráci. „Letos se zaměřujeme na úklid a úpravy zeleně, pomoc při zahradnických úpravách v domově seniorů a čištění výběhů pro zvířata v záchranné stanici v Malé Chuchli. Tyto aktivity nás zaujaly a zároveň tematicky zapadají do našeho projektu společenské odpovědnosti ROSSMANN Inspiruje. Těšíme se na takto strávený čas, a jelikož někam vyrážíme jako vícečlenná rossmannská skupina, posílíme určitě i našeho týmového ducha,“ říká Václava Svobodová, Specialistka interní a externí komunikace Rossmann.

Give & Gain Day je jedinečnou možností ukázat potenciál a společenský přínos firemního dobrovolnictví po celém světě. V České republice ho organizuje národní platforma BpS – Byznys pro společnost, která je partnerem Business in the Community – iniciátora Give & Gain Day na mezinárodní úrovni. „Během uplynulých osmi let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo 5623 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali 44 884 hodin pro veřejně prospěšné instituce. Naším dlouhodobým cílem je propojit co možná nejvíce firem a jejich zaměstnanců s neziskovými organizacemi v jejich blízkém okolí a umožnit jim i dlouhodobější spolupráci. Nejvíce nás těší stále rostoucí zájem o sociální dobrovolnictví a chuť pomáhat seniorům,“ uvádí Pavel Kučera, koordinátor firemního dobrovolnictví z Byznysu pro společnost.

Mezi českými firmami je o tuto akci každým rokem vyšší zájem. Letošního ročníku Give & Gain Day se zúčastní přes 30 firem. Patří mezi ně společnosti Alliance Healthcare s.r.o, Antalis s.r.o., Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, Beiersdorf spol, s r.o., Cocoon s.r.o., COFIDIS s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Československá obchodní banka, a.s., E.ON Česká republika, s. r. o., GSK, spol. s r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Future Recruitment s.r.o.., IVECO Czech Republic a.s., Johnson & Johnson, s.r.o., Markant Česko s.r.o., MONETA Money Bank, a.s., Novartis,s.r.o., Plzeňský Prazdroj,a.s., Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., Procter & Gamble – Rakona, s.r.o., Rossmann, spol. s r.o., ČEZ,a.s.,  Sodexo Pass Česká republika a.s. a Tchibo Praha, spol. s r.o.

K firmám, které se k velkému dobrovolnickému dni přidávají každoročně, patří výrobce užitkových vozidel Iveco. „Naše společnost se do Give & Gain Day aktivně zapojuje již třetím rokem. Tato akce se vždy shledá s velkým úspěchem. Naši zaměstnanci si vždy odváží nejenom radost ze společně odvedené práce, ale také dobrý pocit z pomoci druhým. V letošním roce bude mít skupina 40 našich zaměstnanců možnost pomáhat ve Sdružení Neratov, z.s., které dlouhodobě jako společnost podporujeme,“ říká Tereza Formánková, HR Specialist, Iveco Czech Republic.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru