Největší smluvní výrobce čipů na světě oznámil výsledky za první kvartál

Názor
Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), největší smluvní výrobce čipů na světě, oznámila lepší než očekávané výsledky za první letošní čtvrtletí, a to navzdory slabší spotřebitelské poptávce.
Při pohledu do budoucna očekává vedení společnosti TSMC tržby ve výši 15,2 až 16 miliard amerických dolarů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Společnost dosáhla 3,6% nárůstu tržeb na 508,63 miliardy tchajwanských dolarů (16,7 miliardy USD, pozn. aut.) a čistý zisk se rovněž zvýšil o 2,1 procenta na 206,99 miliardy tchajwanských dolarů (6,6 miliardy USD). Přestože společnost TSMC překonala očekávání, její tržby se meziročně snížily o 4,8 procenta a oproti předchozímu čtvrtletí o 16,1 procenta.

Špatné makroekonomické podmínky v důsledku vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb znamenaly výrazný pokles poptávky po produktech společnosti TSMC. Navíc geopolitické napětí neulehčilo situaci polovodičovému gigantu, který nadále zaznamenává slabost na trzích osobních počítačů a chytrých telefonů.

Při pohledu do budoucna očekává vedení společnosti TSMC tržby ve výši 15,2 až 16 miliard amerických dolarů. Investory tento výhled uklidní, protože přichází poté, co firma oznámila plány na modernizaci a rozšíření nové továrny v USA, což jí usnadní dodávky pro některé z jejích největších amerických klientů, jako jsou Apple a AMD. Koneckonců polovodiče zůstávají žhavým zbožím.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Budeme zahlceni polovodiči?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Skupina Colt CZ dokončila akvizici Sellier & Bellot

Skupina Colt CZ informovala redakci Finančních a ekonomických informací, že úspěšně dokončila akvizici 100% podílu v akciové společnosti Sellier & Bellot. Regulátor tuto transakci schválil zhruba před měsícem. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.