Nejvíce bytů se vloni postavilo ve středních Čechách

Pozici lídra bytové výstavby převzal vloni po hlavním městě Středočeský kraj. Právě tam loni od začátku roku do konce listopadu firmy dokončily nejvíce nových bytů, celkem jich tam vzniklo 6242. Druhou příčku obsadila s 5462 dokončenými byty Praha, naopak poslední skončil Karlovarský kraj s pouhými 547 dokončenými byty. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Dokončené nové byty v krajích v období leden až listopad 2019. Zdroj: ČSÚ/Ekospol

Více než čtyři tisíce bytů postavily stavební firmy také v Jihomoravském kraji (4104 dokončených bytů). Nad dvoutisícovou hranici se pak dostaly už jen dva další kraje – Plzeňský (2247 dokončených bytů) a Moravskoslezský (2152 dokončených bytů). Méně než tisíc nových bytů se postavilo už jen v Libereckém kraji (763 dokončených bytů) a Karlovarském kraji (547).

Praha přitom bytové výstavbě v Česku dlouhá léta dominovala, každý rok se zde postavily až dvě třetiny nového bytového fondu. Zatímco v metropoli se staví hlavně bytové domy, ve středních Čechách lidé preferují rodinné domy. V hlavním městě 4242 nových bytů vzniklo v rámci nějakého většího bytového domu a jen 639 nově dokončených bytů připadá na rodinné domy.

Ve Středočeském kraji je tento poměr opačný. V rodinných domech bylo dokončeno 4372 nových bytů a na bytové domy připadá 1335 nových bytů.

PSALI JSME:
Praha se má rozrůst o stovky tisíc lidí. Pokud se nezačne stavět, tak nebudou mít kde bydlet

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru