„Nejvyšší soud“ pro Ethereum

Názor
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“, který by rozhodoval o transakčních sporech a tzv. on-chain sporech.
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“. Ilustrační foto: Pixabay.com

S tím, jak roste a diverzifikuje se využívání sítě Ethereum, je stále důležitější, aby se smluvní, vlastnické, uživatelské a další spory řešily spravedlivě. Jde o proces, který je na tradičních trzích již dlouho zavedený a v jehož rámci mohou vlastníci aktiv řešit problémy prostřednictvím tradičních soudních systémů.

Nicméně čerstvost kryptoměn a blockchainu znamená, že v tomto ohledu není mnoho zavedeno v právních precedentech. Ačkoli ve Spojeném království se právní komise zabývá tím, jak stanovit vlastnická práva k digitálním aktivům, z právního hlediska je v tomto směru ještě kus cesty před námi.

Proto je potenciální nejvyšší soud on-chain pro Ethereum zajímavým řešením rostoucího problému. Složení jakéhokoli takového systému by však muselo projít procesem schvalování ze strany širšího okruhu vývojářů a komunity Etherea.

Autor je analytik krypto trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Společnost Visa testuje inovaci plateb za ethereum „gas fee“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.