„Nejvyšší soud“ pro Ethereum

Názor
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“, který by rozhodoval o transakčních sporech a tzv. on-chain sporech.
Zakladatel společnosti Matter Labs Alex Gluchowski navrhl, aby Ethereum zřídilo „nejvyšší soud“. Ilustrační foto: Pixabay.com

S tím, jak roste a diverzifikuje se využívání sítě Ethereum, je stále důležitější, aby se smluvní, vlastnické, uživatelské a další spory řešily spravedlivě. Jde o proces, který je na tradičních trzích již dlouho zavedený a v jehož rámci mohou vlastníci aktiv řešit problémy prostřednictvím tradičních soudních systémů.

Nicméně čerstvost kryptoměn a blockchainu znamená, že v tomto ohledu není mnoho zavedeno v právních precedentech. Ačkoli ve Spojeném království se právní komise zabývá tím, jak stanovit vlastnická práva k digitálním aktivům, z právního hlediska je v tomto směru ještě kus cesty před námi.

Proto je potenciální nejvyšší soud on-chain pro Ethereum zajímavým řešením rostoucího problému. Složení jakéhokoli takového systému by však muselo projít procesem schvalování ze strany širšího okruhu vývojářů a komunity Etherea.

Autor je analytik krypto trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Společnost Visa testuje inovaci plateb za ethereum „gas fee“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

Ropa Brent dosáhla nového desetiměsíčního maxima poblíž 93 dolarů, zatímco WTI se blíží 90 dolarům. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. OPEC …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?