Některé pražské lokality mohou ještě podražit

Rozvoj dopravní infrastruktury, těsné sousedství s „dobrými adresami“, koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: To vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých cenách nových bytů v Praze v blízké budoucnosti v některých lokalitách ceny ještě zvednout.
Budoucnost jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno. Foto: Depositphotos.com

Příkladem mohou být ulice starého Žižkova, kdysi dělnické čtvrti, které těsně sousedí s územím Královských Vinohrad. Pořízení bytu v některém ze zdejších domů z počátku 20. století, jež procházejí revitalizací, může podle odhadů přinést v horizontu několika let zhodnocení investice i o desítky procent.

Co čeká Vysočany?

Podle Jany Sečkářové, partnerky investiční skupiny Natland zodpovědné za developerské projekty, jsou další takovou oblastí s potenciálem pražské Vysočany.

„Skýtají velký prostor pro další rozvoj, a tedy i cenový růst. Je to sice čtvrť poznamenaná těžkou industriální historií, ale také nabízející velmi slušnou infrastrukturu – i díky koncepčnímu přístupu městské části k řešení některých větších území, jako je třeba okolí Poděbradské ulice.“

Tím, že někteří „vizionáři“ již svými investicemi lehce předběhli vývoj čtvrti, je zde de facto vše, co je k životu potřeba, upozorňuje Sečkářová. Má na mysli například pražské Holešovice, Karlín nebo Vysočany.

Do centra za 10 minut

Bydlení v hlavním městě je ovšem neodmyslitelně spjato s dopravní dostupností lokalit, kde se koncentruje nabídka kancelářských ploch. Budoucnost přitom jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno.

Například z nádraží Praha-Libeň, které prošlo zásadní rekonstrukcí v souvislosti s dokončení někdejší Sazka – dnes O2 Arény, se lze několikrát za hodinu dostat do centra – tedy na Masarykovo nebo Hlavní nádraží – za 10 minut.

Kanceláře se přibližují bytům

Dalším z trendů, které podle odborníků budou v blízké budoucnosti v Praze posilovat, je stírání rozdílů mezi rezidenčními lokalitami a „kancelářskými čtvrtěmi“.

Například právě ve Vysočanech lze podle Sečkářové předpokládat i další nárůst kancelářské výstavby. „Zejména proto, že kvůli vzrůstajícímu nájmu kancelářských ploch se posouvají meze smysluplného nájmu daleko za hranice Karlína,“ vysvětluje.

Developeři navíc stále častěji nabízejí pod jednou střechou kombinaci prostor pro bydlení a podnikání. Je to stále patrnější v aktuálně nabízených projektech i v těch, které se teprve připravují a na trhu se objeví v nejbližší době.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč Chorvatsko a Norsko, jako jediné v Evropě, nemají žádné zlato

Analýza
V Evropě jsou jen dvě země, které nedrží ve svých měnových rezervách žádné zlato. Jednou z nich je Norsko, které své rezervy ve výši 33,5 tuny prodalo v roce 2004 za 450 milionů dolarů. Dnes by za ně dostalo dvě miliardy dolarů, ale jak píše web Global Gold News, moc na tom nesejde, protože Norsko je jednou z nejbohatších zemí Evropy a každý Nor tak odporně bohatý, že by se Norsko mohlo nazývat zemí ropných milionářů.
Rolovat nahoru