Některé pražské lokality mohou ještě podražit

Rozvoj dopravní infrastruktury, těsné sousedství s „dobrými adresami“, koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: To vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých cenách nových bytů v Praze v blízké budoucnosti v některých lokalitách ceny ještě zvednout.
Budoucnost jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno. Foto: Depositphotos.com

Příkladem mohou být ulice starého Žižkova, kdysi dělnické čtvrti, které těsně sousedí s územím Královských Vinohrad. Pořízení bytu v některém ze zdejších domů z počátku 20. století, jež procházejí revitalizací, může podle odhadů přinést v horizontu několika let zhodnocení investice i o desítky procent.

Co čeká Vysočany?

Podle Jany Sečkářové, partnerky investiční skupiny Natland zodpovědné za developerské projekty, jsou další takovou oblastí s potenciálem pražské Vysočany.

„Skýtají velký prostor pro další rozvoj, a tedy i cenový růst. Je to sice čtvrť poznamenaná těžkou industriální historií, ale také nabízející velmi slušnou infrastrukturu – i díky koncepčnímu přístupu městské části k řešení některých větších území, jako je třeba okolí Poděbradské ulice.“

Tím, že někteří „vizionáři“ již svými investicemi lehce předběhli vývoj čtvrti, je zde de facto vše, co je k životu potřeba, upozorňuje Sečkářová. Má na mysli například pražské Holešovice, Karlín nebo Vysočany.

Do centra za 10 minut

Bydlení v hlavním městě je ovšem neodmyslitelně spjato s dopravní dostupností lokalit, kde se koncentruje nabídka kancelářských ploch. Budoucnost přitom jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno.

Například z nádraží Praha-Libeň, které prošlo zásadní rekonstrukcí v souvislosti s dokončení někdejší Sazka – dnes O2 Arény, se lze několikrát za hodinu dostat do centra – tedy na Masarykovo nebo Hlavní nádraží – za 10 minut.

Kanceláře se přibližují bytům

Dalším z trendů, které podle odborníků budou v blízké budoucnosti v Praze posilovat, je stírání rozdílů mezi rezidenčními lokalitami a „kancelářskými čtvrtěmi“.

Například právě ve Vysočanech lze podle Sečkářové předpokládat i další nárůst kancelářské výstavby. „Zejména proto, že kvůli vzrůstajícímu nájmu kancelářských ploch se posouvají meze smysluplného nájmu daleko za hranice Karlína,“ vysvětluje.

Developeři navíc stále častěji nabízejí pod jednou střechou kombinaci prostor pro bydlení a podnikání. Je to stále patrnější v aktuálně nabízených projektech i v těch, které se teprve připravují a na trhu se objeví v nejbližší době.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Edenred pomůže sbírkou poukázek lidem v nouzi

Společnost Edenred pomůže lidem v nouzi. Až do konce února organizuje speciální sbírku poukázek – stravenek a volnočasových poukázek. Celkovou částku, kterou takto získá od lidí, Edenred předá Potravinové bance na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru