Nenápadná rally bitcoinu

Názor
Bitcoin po týdnech útlumu minulý týden zaznamenal nenápadnou rally. Cena největšího světového kryptoaktiva se v polovině minulého týdne vyšplhala téměř na 29 700 amerických dolarů a poté se zklidnila. Nyní se obchoduje těsně pod hranicí 29 100 dolarů, což představuje týdenní nárůst o více než 1,25 procenta – první týdenní zisk od června.
Cena největšího světového kryptoaktiva se v polovině minulého týdne vyšplhala téměř na 29 700 amerických dolarů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Také ether zaznamenal týdenní nárůst o něco málo přes jedno procento, přičemž na začátku týdne se jeho cena dostala nad 1 840 dolarů, načež mírně klesla a nyní se obchoduje kolem 1 825 dolarů.

Obecně trh stále vyhlíží dobré zprávy, kterých by se mohl držet, přičemž v posledních několika týdnech došlo jen k málo závažným posunům v cenách hlavních kryptoaktiv – což značí relativně klidné léto.

Rally na začátku týdne přišla na základě oznámení společnosti PayPal o vzniku stablecoinu navázaného na americký dolar, což trhu dodalo trochu povzbuzení, ale ne dost na to, aby si skutečně udržel vážnou růstovou dynamiku.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Zima už je tu: Likvidita vysychá

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB