Nestlé Česko má za sebou další úspěšný rok

Zisk společnosti Nestlé Česko v roce 2018 vzrostl oproti předchozímu roku o 1,6 % na 578 milionů Kč, tržby dosáhly výše 10,5 miliardy korun. Firma, která si dlouhodobě udržuje pozici lídra na trhu potravin a nápojů v České republice, o svých hospodářských výsledcích informovala v tiskové zprávě.
Výrobní linka v továrně Zora. Foto: Zora, Nestlé Česko

Dobré hospodářské výsledky umožnily další expanzi firmy, rozvoj programů CSR a investice do ekologické udržitelnosti. Ke dvěma tuzemským výrobním závodům Nestlé přibyl třetí – výrobce chlazených vegetariánských pokrmů Tivall v Krupce.

„Očekávám, že i letošní rok přineseme nové růstové příležitosti pro naši společnost, ať už se jedná o nové značky, či inovace ve stávajícím portfoliu, díky kterým naši pozici v rámci českého potravinářství dál posílíme a budeme pokračovat v investicích v našich továrnách,“ komentoval výsledky Nestlé Česko generální ředitel Torben Emborg.

V posledních pěti letech Nestlé investovalo do svých továren více než jednu miliardu korun. Hlavní investicí minulého roku bylo rozšíření závodu Tivall, čímž se zvýšila výrobní kapacita a vytvořil prostor pro nové výrobní linky. Investovaná částka byla na úrovni 700 milionů korun a šlo o největší jednorázovou investici Nestlé od privatizace. Další investice se týkaly především automatizace výroby.

V roce 2018 vyrobily české továrny Nestlé 64 017 tun cukrovinek a chlazených potravin v hodnotě přibližně 5,1 miliardy korun. Více než polovina byla určena na export (téměř 2,9 mld. Kč). Až 91,5 % exportu z českých závodů Nestlé směřovalo na trhy EU, zejména do Polska, Velké Británie, Maďarska a Francie. Mimo Evropskou unii podnik exportoval především do Ruska, USA, Ukrajiny a Spojených arabských emirátů.

PSALI JSME:
Do čokolády se dá investovat nejen o Velikonocích

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru