Do čokolády se dá investovat nejen o Velikonocích

Velikonoce a čokoláda k sobě neodmyslitelně patří a řada koledníků najde ve svých výslužkách sladkou odměnu. Byznys se sladkými pochoutkami se však již dávno stal atraktivní komoditou i pro obchodování na burze a investice do čokolády jsou lákavou obchodní příležitostí, která může osladit život.
Ilustrační foto: Pixabay

Podle statistik se ročně prodá po celém světě čokoláda za bezmála sto miliard dolarů. I proto se na burzách čile obchoduje se sladkými pochoutkami stejně jako s ropou nebo zlatem.

„Čokoládu řadíme do sektoru spotřebního zboží společně s dalšími potravinami a nápoji. Jde o tzv. ne-cyklické produkty, tedy ty, o které je poptávka ze strany zákazníků i v době ekonomické recese. Sladkosti zkrátka lépe odolávají vlivu zhoršujících se tržních podmínek a pro investory jsou lákavé, protože na ně nedoléhají intenzivně nepříznivé ekonomické vlivy,“ upřesňuje výhody investic do čokolády Stanislav Hamerník, investiční specialista UniCredit Bank.

PSALI JSME:
Nejméně průšvihů zaznamenaly kontroly u českých potravin

Sladká akciová odměna

Na investicích do čokolády se obecně snaží smlsnout řada akcionářů. Ti, kteří věnují pozornost největším producentům sladkých pamlsků, jako jsou společnosti Mondelez, nebo Nestlé, byli za první kvartál letošního roku sladce odměněni. První jmenovaná společnost navýšila hodnotu svých akcí od počátku roku o atraktivních 24 %, konkurenční Nestlé o 19 %. Za zmínku stojí fakt, že pro obě společnosti je obchodní výsledek ze segmentu čokolády menšinovým příjmem. Například u Nestlé tvoří jen desetinu z celkových tržeb.

Zapojit se do obchodu s čokoládou, respektive přímo se podílet na vývoji cen kakaových bobů, však není vhodné pro každého milovníka tabulky čokolády, ta pak může neznalému investorovi pěkně zhořknout. „V rámci investic je vhodné zvolit formu indexových certifikátů, nebo tzv. burzovně obchodovatelných fondů, tyto možnosti však doporučuji využívat investorům s hlubší znalostí a zkušeností s burzou,“ doporučuje Hamerník.

PSALI JSME:
Známky: Mauritius je nejlepší investicí všech dob

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Měla by centrální banka investovat do zlata?

Nový guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se netají záměrem navýšit podíl, který v aktivech centrální banky zaujímá zlato. Je to dobrý záměr?  Právě zlato je velmi často atraktivní i pro ty nejméně znalé a …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Už malé děti si nadávají do teploušů a buzerantů, upozorňuje vědec

Rozhovor
Festival Prague Pride zaměřený na LGBT+ komunitu tradičně vyvolává kontroverzní reakce. Nejinak tomu bylo u letošního ročníku, který o víkendu vyvrcholil duhovým pochodem. Nový pohled na neheterosexuální komunitu nabízí v rozhovoru pro FAEI.cz výzkumník Národního ústavu duševního zdraví Michal Pitoňák, který se zabývá například takzvaným menšinovým stresem.