Neviditelná rovnátka. Nový projekt od Creative Dock s Čechy zatím nepočítá

Creative Dock, české startupové studio, které dalo vzniknout službě Zonky nebo pojištění Mutumutu, uvedlo na evropský trh – zatím jen v Německu a v Polsku – další projekt. Službu :beyli, která je založena na jedné z inovativních technologií tzv. neviditelných rovnátek. V tuzemsku službu pořízení neviditelných rovnátek na splátky, které si také můžete nechat dovézt domů nebo do práce kurýrem, zatím nenabízí. A v aktuální tiskové zprávě bohužel Česko ani nezmiňuje jako cíl své expanze na další středoevropské trhy.
Během prvního půlhodinového setkání klienti získají 3D sken a model vlastních zubů. Personál jim také připraví ilustrační obrázky, jak budou zuby vypadat na konci procesu zubní korekce, a na počkání jim vyrobí první zkušební rovnátka. Foto: Creative Dock

To, že po obrovském zájmu o službu v Polsku nyní Creative Dock zvažuje strategickou expanzi i na další středoevropské trhy, že v plánu je také otevření dalších poboček v Německu a do budoucna je ve hře i nizozemský trh, asi většinu potenciálních tuzemských klientů o služby zubařů nebo ortodentistů ze židle zřejmě nezvedne. Proč taky.

Zejména pokud technologie, kterou pro svůj nový projekt Creative Dock zvolil (německá technologie CA® CLEAR ALIGNER, jejíž pomocí se ve světě za poslední dva roky vyrobilo již přes 200 000 kusů neviditelných rovnátek – pozn. aut.), zatím zřejmě není jinak v tuzemsku dostupná.

Navíc firma ve své aktuální tiskové zprávě neuvedla, kdy by se služba :beyli mohla objevit i na tuzemském trhu. Ani to, zda Česko bude součástí zvažované strategické expanze na další středoevropské trhy.

PSALI JSME:
Berňák si došlápl na Airbnb, na řadě je služba Zonky

„Před čtyřmi měsíci jsme začali diskutovat nad tím, ve kterých zemích projekt spustíme, a nakonec volba padla na Německo a Polsko,“ vysvětluje v tiskové zprávě Kateřina Mikulková, která se v Creative Dock stará o mezinárodní marketing značky :beyli, a dodává, že „díky možnosti platit v měsíčních splátkách se rovnání zubů proměnilo z luxusní služby ve službu dostupnou opravdu všem“. Aniž by ale uvedla nějaké cenové rozpětí.

Aby prý nová služba vyšla cenově vstříc klientům s drobnějšími kosmetickými vadami, došlo podle tiskové zprávy k vytvoření sady tří tarifů – v závislosti na délce léčby a složitosti případu (podle počtu zubů, s nimiž je třeba hýbat). O ceně jednotlivých tarifů se firma bohužel v tiskové zprávě nezmiňuje.

V Česku už je rozšířenější jiná technologie

Češi, Moravané a Slezané ale kvůli „neviditelným rovnátkům“ nemusejí jezdit do polské Varšavy nebo německého Kolína nad Rýnem, kde byla letos v polovině března otevřena první dvě studia :beyli.

PSALI JSME:
Iveta Bečvářová: Znám i chovatele, který zaplatil rovnátka svému psovi

Pokud se rozhodnou pro jinou technologii tzv. neviditelných rovnátek, např. Invisalign, která se prezentuje šesti miliony „spokojených pacientů po celém světě“, tak jen v Praze mají 36 možností. V Brně jedenáct, v Ostravě deset, a tak bychom mohli pokračovat i v dalších tuzemských městech. Třeba v Domažlicích, kde jsou čtyři „dodavatelé“ systému Invisalign.

„Neviditelná rovnátka“ i na splátky nabízí například ortodontická klinika v pražské Michli (Svět rovnátek). I zde je první návštěva (podobně jako u služby :beyli) nezávislou konzultací, kdy klient získá 3D vizualizaci chrupu. Tato klinika rovněž nabízí možnost pořízení tzv. neviditelných rovnátek na splátky, a to od 810 po 2580 korun měsíčně podle zvolené varianty.

Svět rovnátek rovněž nabízí tři úrovně – od kosmetických úprav přes lehké vady až po běžnou léčbu. Jeho další nabídkou jsou „neviditelná rovnátka“ z materiálu SmartTrack pro děti a „neviditelná rovnátka“ vyrobená na míru ze zlaté slitiny, která se přilepují z vnitřní strany zubů.

PSALI JSME:
Zkrášlení těla za desítky tisíc korun? Není problém, zájemci platí i na splátky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Na vlastní oči: Jak fungují americké armádní „brýle“ nočního vidění

Reportáž
Vidět lépe než nepřítel a mít možnost vést plnohodnotné boje i v temné noci bylo snem všech vojevůdců v historii. Toto přání se dočkalo svého naplnění až ve 20. století. Dnes používají přístroje nočního vidění, takzvané noktovizory, všechny moderní armády včetně jednotek bojujících na Ukrajině. Jak fungují nejmodernější typy „brýlí“ nočního vidění? A jsou skutečně tak zdatným pomocníkem? Reportér Finančních a …