Neztrácejte čas na pobočce. Online vyřídíte nejen nákupy, ale i půjčku

Internet se stává bezbřehým místem, kde nejenže najdete vše, co neznáte, ale i koupíte vše, co potřebujete. V online světě se zabavíte, poučíte i zaopatříte. Dnes už není problém vyřídit na internetu také půjčku. V čem tkví výhody online úvěru a proč neztrácet čas v kamenné pobočce?
Ilustrační foto: Archív

1. Zapomeňte na nevyhovující otevírací dobu

Pakliže pracujete od osmi do čtyř a nebydlíte ve velkém městě, kde bankovní pobočky v obchodních centrech zavírají až k večeru, pak se nejspíš osobně do banky jen tak nepodíváte. Ne pro každého je totiž otevírací doba poboček vhodně nastavená, cokoliv vyřídit osobně je pro některé pak doslova nemožné. Naštěstí ale existuje online půjčka, kterou vyřídíte i v sobotu o půlnoci. Díky tomu si nemusíte brát volno z práce a utíkat do banky, zároveň se ale vyhnete přeplněným veřejným místům a zdlouhavým frontám, které je nutné vystát, než na vás přijde řada.

2. Neobcházejte desítky poboček

Zajdete-li do jedné banky s žádostí o půjčku, je vám obvykle nabídnut jeden typ úvěru. Jen stěží tak můžete posoudit, zda je pro vás daná nabídka výhodná či nikoliv. Pro to, abyste se přesvědčili o výhodnosti úvěrového produktu, je nutné zajít i do dalších bank, a podmínky posléze porovnat. Navíc půjčku lze ale také sjednat u nebankovní společnosti, proto je dobré vzít v úvahu i nebankovní sektor, který se dnes svými podmínkami hravě vyrovnává tomu bankovnímu. Nechce-li se vám tak ztrácet čas a obcházet desítky poboček, porovnejte si nabídky jednotlivých úvěrových společností na internetu, a to prostřednictvím online srovnávače.

3. Online žádostí se k ničemu ještě neupisujete

Kromě toho, že z pohodlí domova snadno a rychle získat přehled o nabízených půjčkách, můžete z domu prostřednictvím internetu také zaslat nezávazné žádosti o úvěr. Vyplněním online formuláře se ještě k ničemu neupisujete, pokud vám tak posléze podmínky Air Bank nebudou vyhovovat, můžete vsadit na nabídku Equa bank, mBank nebo jakékoliv jiné bankovní či nebankovní společnosti.

4. Neukvapujte se v rozhodování

Zatímco na pobočce je nutné rozhodnout se hned, doma si můžete vše důkladně rozmyslet. V klidu si lze přečíst obchodní podmínky a poradit se, ať už s rodinou nebo s odborníky. Smlouvu nemusíte podepisovat „tady a teď“, nebudete-li si jisti nabízenou úrokovou sazbou, poplatky nebo sankcemi v případě prodlení, je možné si vše nechat projít hlavou a rozhodnutí tak nechat až na druhý den.

5. Online lze půjčku čerpat i splácet

V neposlední řadě je výhodou online půjčky, že ji lze bezkontaktně čerpat a spravovat, a to vše prostřednictvím vašeho bankovního účtu a internetového bankovnictví. Kvůli úvěru tak není nutné chodit na pobočku, a to ani tehdy, když ho začnete splácet.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Ajurvéda jako mužská záležitost

Jak jsou na tom muži se zdravím? Krátký pohled na výskyt klasických civilizačních chorob neposkytuje silnému pohlaví zrovna dobré vyhlídky. Dvě třetiny všech případů vyhřezlých meziobratlových plotének postihují …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru