Novinka sdílené ekonomiky: luxusní šperky

Společně vlastnit a navzájem využívat je dnes možné například byty, automobily, jízdní kolo, zahradní sekačky, chaty nebo vrtačky. Česká firma Dolcze teď přináší novinku, který trh se sdílenou ekonomikou rozšiřuje o další položku, totiž o luxusní šperky. Zákazníci si mohou prsten nebo náušnice zapůjčit na určitou dobu prostřednictvím zakoupeného členství v klubu Dolcze Diamond Club.
Když jdou lidé na svatbu, společenskou událost nebo na důležité jednání, nemusí si kvůli tomu nutně kupovat šperky vysoké hodnoty. Mohou si je jednoduše půjčit. Ilustrační foto: Pixabay

Diamantové klenoty, které Dolcze nabízí k přímému prodeji a nově rovněž ke sdílení, jsou ručně vyrobené přímo v pražské dílně. Jejich autorem je Aleš Bergl, designér, klenotník a soudní znalec, který byl v roce 2014 mimo jiné autorem korunky pro Miss Universe a MISS USA 2015. Dolcze patří do české investiční skupiny Miton.

„Ve sdílené ekonomice vidíme budoucnost. Chceme, aby šperky byly dostupné bez zbytečných starostí spojených s jejich vlastnictvím. Když jdou lidé na svatbu, společenskou událost nebo na důležité jednání, nemusí si kvůli tomu nutně kupovat šperky vysoké hodnoty. Mohou si je jednoduše půjčit,“ sdělil Roman Sulek, obchodní ředitel společnosti.

PSALI JSME:
Falešných šperků přibývá. Jejich hodnota je oproti loňsku trojnásobná

Tvrdí, že cílem takzvaného spoluspotřebitelství je možnost nosit nejhodnotnější diamantové šperky bez ohledu na výši platu a finanční možnosti. Šperky lze objednat stejným postupem jako zboží na internetu. Zákazník si nejprve vybere konkrétní členství od 18 tisíc do 76 tisíc korun a automaticky se tak stane členem Dolcze Diamond Club. Členství je vždy platné na rok a jeho držitel má během této doby možnost vyměnit šperk za jiný, například prsten za náušnice. Zapůjčit je možné několik šperků, záleží na tom, pro jaké členství v klubu se klient rozhodne.

„Češi začali více kupovat šperky a sledovat trendy. Jsou ochotni za ně zaplatit i desetitisíce, protože v nich vidí dobrou investici. A my bychom jim v tom rádi poradili. Lidé často nemají přístup k informacím, na co si dát pozor při výběru, nebo jaký šperk jim může vydělat. Investiční diamanty nemusí být schované v trezoru, ale mohou být zasazeny ve šperku,“ dodal klenotník Aleš Bergl.

PSALI JSME:
Běžní investoři by se diamantům měli vyhnout

Jedním z nejznámějších forem sdílené ekonomiky jsou pronájmy bytů, například prostřednictvím platformy Airbnb. „Pravá éra sdílení začala v podstatě v posledních pěti letech. A jedním z hlavních hnacích motorů jsou moderní technologie,“ citoval web Česká pozice Andrewa Verbitskyho, který má na starosti region střední a východní Evropy u služby Airbnb, jednoho z průkopníků nové ekonomiky.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

České jaderné elektrárny se zbavují závislosti na Rusku

Analýza
Do jaderné elektrárny Dukovany dodávala palivo bezmála 40 let ruská společnost TVEL. Letos ji nahradí americká společnost Westinghouse. Rusové končí také s dodávkami pro Temelín. Dalším krokem, kterým se elektrárenská společnost ČEZ odstřihává od spolupráce s Ruskem, je smlouva o obohacování uranu s francouzskou firmou Orano.