Novinky v osobních financích: 400 tisíc vozidel s povinným ručením u Direct pojišťovny

Názor
S koncem týdne jsme pro čtenáře přichystali výběr z novinek ze světa osobních financí, které přistály v naší redakční schránce. Tak třeba Direct pojišťovna se pochlubila, že povinné ručení u ní má podle lednové statistiky už přes 400 tisíc vozidel. Podíl pojišťovny na tuzemském trhu s povinným ručením tak nyní představuje 4,7 procenta.
Ilustrační foto: Shutterstock.com

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select uvedla, že od počátku ledna umožňuje identifikaci klientů na dálku. Její klienti tak mohou se svým poradcem komunikovat výhradně on-line, tedy bez nutnosti jediného osobního setkání. V první fázi novinku mohou využít klienti divize Fincentrum, klientům divize Swiss Life Select bude nabídnuta v brzké době. Nově implementované řešení je v souladu s novelizací tzv. AML zákona platnou od ledna 2021.

Moneta Money Bank informovala, že od středy 6. ledna postupně zavádí plošné ověřování internetových plateb kartou pomocí statického kódu, tzv. ePINu. K současnému ověření prostřednictvím SMS kódu tak nově přibude i druhý faktor. Originální šestimístný číselný kód ke každé platební kartě mají již od října 2020 k dispozici klienti ve svém internetovém a mobilním bankovnictví, banka jej však až doposud pro většinu karet při platbách nevyžadovala.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) informovala, že od 1. ledna 2021 nabízí úvěr na rekonstrukce a modernizace bydlení REKOpůjčka bez poplatku za uzavření. Akce trvá až do 31. března 2021. Spořitelna úvěr poskytuje do výše až jednoho milionu korun bez zajištění a s dobou splácení až na 18 let. Pro jeho poskytnutí není nutné mít vlastní úspory a není třeba zástava nemovitosti.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Spořitelna umožňuje zpětné „rozsplátkování“

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru