Novinky v osobních financích: Air Bank snížila úroky u hypoték

Jako každou neděli, i dnes přinášíme výběr z novinek v osobních financích za tento týden. V redakci nás zaujalo, že Air Bank snížila úroky u hypoték až o půl procentního bodu. Sazby u nových a převedených hypoték tak začínají na 5,49 procenta ročně. Ovšem jen při započtení slevy za pojištění schopnosti splácet – to snižuje úrokovou sazbu o 0,1 procentního bodu.
Air Bank snížila úroky u hypoték až o půl procentního bodu. Sazby u nových a převedených hypoték tak začínají na 5,49 procenta ročně. Ovšem jen při započtení slevy za pojištění schopnosti splácet. Ilustrační foto: FAEI.cz

Nová nejnižší úroková sazba 5,49 procenta ročně nově platí jen u hypoték od pěti milionů korun a při započtení uvedené slevy. U hypoték od 1,5 milionu do 5 milionů korun včetně pojištění mohou klienti získat úrokovou sazbu 5,69 procenta ročně. Sazba u hypoték do 1,5 milionu korun je nově 5,89 procenta ročně.

ČSOB informovala, že klientský on-line portál Hypoteční zóna se představuje v nové, vylepšené podobě. Zákazníci tak získali možnost realizovat téměř celý proces hypotéky od prvotního výpočtu, přes podání žádosti až po řešení všech záležitostí kolem úvěru on-line bez nutnosti fyzické návštěvy pobočky. Na pobočku musí pouze jednou, a to k podpisu smlouvy.

Skupina Moneta uvedla, že její klienti stále častěji využívají k placení mobilní nebo další chytrá zařízení. O 80 procent narostl objem transakcí pomocí Smart Banky v mobilu, loni přes ni prošlo více než 300 miliard korun. Tři čtvrtiny plateb kartou u obchodníků proběhly v loňském roce tou plastovou. Druhá skončila mobilní zařízení, jedno procento plateb pak zajistily chytré hodinky.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB