Novinky v osobních financích: Banky se předhánějí v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Klíčové v tuzemsku působící banky v tomto týdnu informovaly redakci portálu FAEI.cz, jak konkrétně chtějí pomoci lidem z Ukrajiny, prchajícím před ruskou vojenskou agresí. Každé z nich za to dáváme „palec nahoru“.
V tuzemsku působící banky se předhánějí v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Ilustrační foto: FAEI.cz

Česká spořitelna informovala, že příchozí z Ukrajiny u ní získají osobní účet zdarma a bez poplatku za jeho vedení. Osobní účet lze založit na jakékoliv pobočce banky; stačí mít u sebe cestovní pas. Příchozí klienti z Ukrajiny získají osobní účet Plus bez nutnosti splňovat podmínky pro jeho vedení zdarma nebo za zvýhodněných podmínek.

ČSOB šla v pomoci ukrajinským občanům ještě dál: Nabízí otevření běžného účtu včetně finanční pomoci ve výši 2 500 korun na nově založený účet, a to pouze na základě předložení cestovního pasu. K účtu dále dostanou do tří dnů platební kartu zdarma.

PSALI JSME:
„Ukrajinci musí uposlechnout povolávací rozkaz. A to i ti s dvojím občanstvím,“ říká expert

Také si mohou zřídit jeden devizový účet v eurech nebo dolarech bez měsíčního paušálního poplatku a vkládat hotovost na tento účet zcela zdarma. Pro okamžité placení mohou klienti využít virtuální platební kartu a k dispozici je jim také speciální linka v ukrajinském jazyce: 800 200 290.

Banka zároveň zrušila poplatek za využití svých bankomatů při výběrech ukrajinskými platebními kartami. Ke sjednání účtu stačí občanům ukrajinský pas, není třeba předkládat povolení k pobytu nebo vízum. Účet je možné založit na všech pobočkách ČSOB.

PSALI JSME:
Milion dolarů a výzva k podpoře Ukrajiny

Moneta tento týden uvedla, že občanům Ukrajiny, kteří ze své vlasti prchají do České republiky, umožní otevřít si běžný bankovní účet, aniž by museli prokazovat vazbu na Českou republiku. K ověření totožnosti bude stačit platný cestovní pas. Banka se tím rozhodla podpořit Ukrajince, kteří plánují v České republice zůstat.

Banka dále informovala, že občanům Ukrajiny, kteří mají z důvodů aktuální situace ve své mateřské zemi problémy se splácením svých finančních závazků vůči Skupině Moneta, nabízí šestiměsíční odklad splátek jejich úvěrů. Nabídka se týká jak hypoték, tak všech druhů spotřebitelských úvěrů včetně úvěrů ze stavebního spoření.

PSALI JSME:
Expobank CZ s ruským kapitálem se distancovala od Putina

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB