Novinky v osobních financích: Češi se mohou otestovat v oblasti digitální bezpečnosti

Test bezpečnosti, díky kterému si budou moci lidé otestovat své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, připravila mBank. Podle průzkumu banky z roku 2021 se totiž téměř každý druhý Čech (49 %) alespoň jednou setkal se zneužitím citlivých informací, jako jsou osobní údaje nebo přístup k účtu na sociálních sítích.
Třetina Čechů se podle průzkumu mBank setkala s ohrožením svých financí. Ze srovnávaných věkových skupin čelí nejvyšší míře ohrožení Češi ve věkové skupině 15 až 25 let. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Třetina Čechů (33 %) se pak setkala s ohrožením svých financí. Ze srovnávaných věkových skupin čelí nejvyšší míře ohrožení Češi ve věkové skupině 15 až 25 let. Dva roky starý průzkum také odhalil, že Češi se nejčastěji setkávají s phishingem. Reálnou zkušenost s ohrožením své bezpečnosti v on-line prostředí právě touto formou potvrdilo 71 procent respondentů.

Otázky v testu se zaměřují na bezpečnost v oblasti on-line nakupování, cestování, používání sociálních sítí a další aktuální hrozby. „Chceme, aby si Češi otestovali znalosti reflektující aktuální digitální hrozby a aby zjistili, zda se jim dokáží bránit. Zároveň se dozvědí, co mohou sami udělat pro svou bezpečnost,“ informovala marketingová specialistka mBank Kateřina Hrnčířová.

Moneta Money Bank uvedla, že od spuštění projektu sdílené bankomatové sítě v loňském roce instalovala své bankomaty do již celkem 63 nových lokalit napříč celou Českou republikou. Zatímco vloni našlo nové umístění 28 duplicitních přístrojů, v letošním roce to je již 35, a to například v Buštěhradu, Velkém Šenově, Borohrádku či Kvasicích.

Podle Swiss Life Hypoindexu se průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů za poslední měsíc snížila o pět bazických bodů a k 4. říjnu činila 6,05 procenta ročně. Úrokové sazby se tak dostaly na úroveň loňského června. Za posledních pět měsíců hypotéky již zlevnily o 27 bazických bodů. To mají na svědomí akční slevy jednotlivých bank a také nabídky nižších sazeb pro tzv. „zelené hypotéky“.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB