Novinky v osobních financích: Češi se mohou otestovat v oblasti digitální bezpečnosti

Test bezpečnosti, díky kterému si budou moci lidé otestovat své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, připravila mBank. Podle průzkumu banky z roku 2021 se totiž téměř každý druhý Čech (49 %) alespoň jednou setkal se zneužitím citlivých informací, jako jsou osobní údaje nebo přístup k účtu na sociálních sítích.
Třetina Čechů se podle průzkumu mBank setkala s ohrožením svých financí. Ze srovnávaných věkových skupin čelí nejvyšší míře ohrožení Češi ve věkové skupině 15 až 25 let. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Třetina Čechů (33 %) se pak setkala s ohrožením svých financí. Ze srovnávaných věkových skupin čelí nejvyšší míře ohrožení Češi ve věkové skupině 15 až 25 let. Dva roky starý průzkum také odhalil, že Češi se nejčastěji setkávají s phishingem. Reálnou zkušenost s ohrožením své bezpečnosti v on-line prostředí právě touto formou potvrdilo 71 procent respondentů.

Otázky v testu se zaměřují na bezpečnost v oblasti on-line nakupování, cestování, používání sociálních sítí a další aktuální hrozby. „Chceme, aby si Češi otestovali znalosti reflektující aktuální digitální hrozby a aby zjistili, zda se jim dokáží bránit. Zároveň se dozvědí, co mohou sami udělat pro svou bezpečnost,“ informovala marketingová specialistka mBank Kateřina Hrnčířová.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Klienti mBank jsou teď lépe chráněni proti podvodným telefonátům

Moneta Money Bank uvedla, že od spuštění projektu sdílené bankomatové sítě v loňském roce instalovala své bankomaty do již celkem 63 nových lokalit napříč celou Českou republikou. Zatímco vloni našlo nové umístění 28 duplicitních přístrojů, v letošním roce to je již 35, a to například v Buštěhradu, Velkém Šenově, Borohrádku či Kvasicích.

Podle Swiss Life Hypoindexu se průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů za poslední měsíc snížila o pět bazických bodů a k 4. říjnu činila 6,05 procenta ročně. Úrokové sazby se tak dostaly na úroveň loňského června. Za posledních pět měsíců hypotéky již zlevnily o 27 bazických bodů. To mají na svědomí akční slevy jednotlivých bank a také nabídky nižších sazeb pro tzv. „zelené hypotéky“.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Air Bank snížila úrokové sazby hypoték

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Novinky v osobních financích: Desetina Čechů se zadlužuje vysoce rizikově

Průzkum
V tomto týdnu nás v redakci ze světa osobních financí zaujal průzkum agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci (ČBA). Podle jeho výsledků se v posledním roce při půjčování peněz 11 procent lidí chovalo vysoce rizikově. Výrazně ale přibylo těch, kteří se rizikově nechovají vůbec. Jejich počet stoupl z 33 na 42 procenta. Češi si podle průzkumu nejčastěji půjčují od bank.