Novinky v osobních financích: Klienti mBank jsou teď lépe chráněni proti podvodným telefonátům

Za nejzajímavější zprávu tohoto týdne ze světa osobních financí jsme v redakci vyhodnotili informaci od mBank. Její klienti si nově si můžou při telefonické komunikaci s bankou v reálném čase ověřit, že skutečně hovoří s jejím zaměstnancem. Banka totiž spustila unikátní službu v boji proti podvodným telefonátům, tzv. vishingu. Díky nové unikátní funkci se riziko zneužití snižuje.
mBank spustila unikátní službu v boji proti podvodným telefonátům, tzv. vishingu. Díky nové unikátní funkci se riziko zneužití snižuje. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Řešení spočívá ve využití mobilní aplikace mBank. Když klientovi bude volat pracovník mBank, ve většině případů odešle žádost o autorizaci hovoru do jeho aplikace. Ta bude obsahovat jméno a pracovní pozici zaměstnance banky. Pokud klient oznámení v aplikaci potvrdí, může bezpečně a bez obav pokračovat v hovoru. Podobné řešení používá od loňska George České spořitelny.

KB Penzijní společnost informovala, že loni obohatila penzijní účty svých klientů o téměř 84 miliony korun. Klienti, kteří používají kreditní karty Komerční banky (Lady karta a A karta), obdrží na účet svého penzijního spoření u KB Penzijní společnosti bonus ve výši jednoho procenta z objemu všech bezhotovostních plateb kartou, a to až do výše šest tisíc korun ročně (max. 500 Kč/měsíc).

Moneta Money Bank informovala, že v průběhu uplynulých 12 měsíců vzrostl počet lidí, kteří si do svého mobilu nebo chytrých hodinek přidali digitální scan své platební karty, o 54 procent. Zhruba 85 procent klientů banky uskutečnilo za stejné období alespoň jednu platbu fyzickou kartou, 30 procent z nich ale zároveň jinak platí běžně mobilem či hodinkami.

PSALI JSME:
Nesdělujte své citlivé údaje po telefonu, varují banky před vishingem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB