Novinky v osobních financích: Klienti mBank jsou teď lépe chráněni proti podvodným telefonátům

Za nejzajímavější zprávu tohoto týdne ze světa osobních financí jsme v redakci vyhodnotili informaci od mBank. Její klienti si nově si můžou při telefonické komunikaci s bankou v reálném čase ověřit, že skutečně hovoří s jejím zaměstnancem. Banka totiž spustila unikátní službu v boji proti podvodným telefonátům, tzv. vishingu. Díky nové unikátní funkci se riziko zneužití snižuje.
mBank spustila unikátní službu v boji proti podvodným telefonátům, tzv. vishingu. Díky nové unikátní funkci se riziko zneužití snižuje. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Řešení spočívá ve využití mobilní aplikace mBank. Když klientovi bude volat pracovník mBank, ve většině případů odešle žádost o autorizaci hovoru do jeho aplikace. Ta bude obsahovat jméno a pracovní pozici zaměstnance banky. Pokud klient oznámení v aplikaci potvrdí, může bezpečně a bez obav pokračovat v hovoru. Podobné řešení používá od loňska George České spořitelny.

KB Penzijní společnost informovala, že loni obohatila penzijní účty svých klientů o téměř 84 miliony korun. Klienti, kteří používají kreditní karty Komerční banky (Lady karta a A karta), obdrží na účet svého penzijního spoření u KB Penzijní společnosti bonus ve výši jednoho procenta z objemu všech bezhotovostních plateb kartou, a to až do výše šest tisíc korun ročně (max. 500 Kč/měsíc).

Moneta Money Bank informovala, že v průběhu uplynulých 12 měsíců vzrostl počet lidí, kteří si do svého mobilu nebo chytrých hodinek přidali digitální scan své platební karty, o 54 procent. Zhruba 85 procent klientů banky uskutečnilo za stejné období alespoň jednu platbu fyzickou kartou, 30 procent z nich ale zároveň jinak platí běžně mobilem či hodinkami.

PSALI JSME:
Nesdělujte své citlivé údaje po telefonu, varují banky před vishingem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace se přestěhovala do služeb

Za poslední měsíc spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 procenta a postaraly se o to dražší pohonné hmoty a dálniční známky. Meziroční inflace, která je v hledáčku České národní banky (ČNB), setrvala na úrovni dvou procent.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB