Novinky v osobních financích: ČSOB vydala poštovní známku pro VIP klienty privátního bankovnictví

Přinášíme pravidelný týdenní výběr novinek z osobních financí. Tentokrát jej začínáme netradičně, a sice oslavou dvacetiletého výročí ČSOB Private Banking, lídrem v oboru privátního bankovnictví v Česku. Firma se v rámci této příležitosti se spojila s Českou poštou a společně vytvořili jedinečnou a limitovanou kolekci známek inspirovanou světem hudby.
„Podporujeme klasickou hudbu formou pořádáním různých koncertů pro naše klienty, a tak jsme se rozhodli vyjádřit tento náš vztah právě formou uměleckého ztvárnění na jubilejní poštovní známce,“ řekl výkonný ředitel ČSOB Private Banking Martin Kosobud. Foto: ČSOB

Kolekce známek vznikla v limitovaném množství a je určena jako poděkování významným klientům ČSOB Private Banking. Jde o mimořádnou kolekci, která vznikla na zakázku, a proto ji nebude možné zakoupit v rámci volného prodeje. Vzácná jako Modrý Mauricius určitě nebude, ale do budoucna určitě půjde o sběratelskou raritu.

KB Penzijní společnost informovala o výsledcích svého reprezentativního průzkumu. Tři čtvrtiny Čechů podle něj ví o možnosti sjednat doplňkové penzijní spoření dětem, sjednané ho má ale jen pět procent nezletilých. Respondentům na něm vadí především nízké zhodnocení a překážkou je i dlouhé trvání produktu. Na to penzijní společnosti reagují možností vybrat třetinu prostředků už v 18 letech.

PSALI JSME:
Znáte nejcennější sběratelské známky na světě?

Stavební spořitelna České spořitelny uvedla, že od 1. června zvyšuje úrokovou sazbu u stavebního spoření na 2,5 procenta ročně. Sazba je garantovaná na dobu spoření šesti let a to bez dalších podmínek. Současně až do 30. června Buřinka nabízí klientům při sjednání nové smlouvy bonus ve výši 2 500 korun.

Společnost VISA informovala o průzkumu EVO Group, které je partnerem v zemích střední a východní Evropy. Z mezinárodní studie „Postoje k platebním metodám“ vyplynulo, že sedm z deseti Čechů preferuje při placení u obchodníků elektronické platby, a to kvůli rychlosti a pohodlí. Dvě pětiny respondentů se ale ocitly v situaci, kdy kartou zaplatit chtěly, ale nemohly.

PSALI JSME:
Česko je v bezkontaktních platbách na chvostě. Žádná evropská země nemá nižší limit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB může za měsíc snížit svůj základní úrok

Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vůbec nerostla. Vyplývá to z dalších zpřesněných údajů k jejímu vývoji, které minulý pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků tuzemské hospodářství od …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB