Novinky v osobních financích: ČSOB vydala poštovní známku pro VIP klienty privátního bankovnictví

Přinášíme pravidelný týdenní výběr novinek z osobních financí. Tentokrát jej začínáme netradičně, a sice oslavou dvacetiletého výročí ČSOB Private Banking, lídrem v oboru privátního bankovnictví v Česku. Firma se v rámci této příležitosti se spojila s Českou poštou a společně vytvořili jedinečnou a limitovanou kolekci známek inspirovanou světem hudby.
„Podporujeme klasickou hudbu formou pořádáním různých koncertů pro naše klienty, a tak jsme se rozhodli vyjádřit tento náš vztah právě formou uměleckého ztvárnění na jubilejní poštovní známce,“ řekl výkonný ředitel ČSOB Private Banking Martin Kosobud. Foto: ČSOB

Kolekce známek vznikla v limitovaném množství a je určena jako poděkování významným klientům ČSOB Private Banking. Jde o mimořádnou kolekci, která vznikla na zakázku, a proto ji nebude možné zakoupit v rámci volného prodeje. Vzácná jako Modrý Mauricius určitě nebude, ale do budoucna určitě půjde o sběratelskou raritu.

KB Penzijní společnost informovala o výsledcích svého reprezentativního průzkumu. Tři čtvrtiny Čechů podle něj ví o možnosti sjednat doplňkové penzijní spoření dětem, sjednané ho má ale jen pět procent nezletilých. Respondentům na něm vadí především nízké zhodnocení a překážkou je i dlouhé trvání produktu. Na to penzijní společnosti reagují možností vybrat třetinu prostředků už v 18 letech.

PSALI JSME:
Znáte nejcennější sběratelské známky na světě?

Stavební spořitelna České spořitelny uvedla, že od 1. června zvyšuje úrokovou sazbu u stavebního spoření na 2,5 procenta ročně. Sazba je garantovaná na dobu spoření šesti let a to bez dalších podmínek. Současně až do 30. června Buřinka nabízí klientům při sjednání nové smlouvy bonus ve výši 2 500 korun.

Společnost VISA informovala o průzkumu EVO Group, které je partnerem v zemích střední a východní Evropy. Z mezinárodní studie „Postoje k platebním metodám“ vyplynulo, že sedm z deseti Čechů preferuje při placení u obchodníků elektronické platby, a to kvůli rychlosti a pohodlí. Dvě pětiny respondentů se ale ocitly v situaci, kdy kartou zaplatit chtěly, ale nemohly.

PSALI JSME:
Česko je v bezkontaktních platbách na chvostě. Žádná evropská země nemá nižší limit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Německá inflace překonala 70leté maximum

Důvěra v ekonomiku se v eurozóně nadále zhoršuje, v září se souhrnný indikátor propadl na hodnotu 93,7 bodu, což je nejnižší úroveň od listopadu 2020. K propadu přispěly jak oblast služeb, tak i průmyslu, nicméně …

Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny

Česká národní banka (ČNB) na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na sedmi procentech. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.