Novinky v osobních financích: ČSOB získává fintech MallPay

Ve stínu jedné z největších dokončených transakcí ve střední a východní Evropě, kdy se tuzemské společnosti Mall Group a WE|DO staly součástí polské skupiny Allegro, patřící do desítky největších internetových obchodů na světě, tento týden zůstalo, že stoprocentní podíl ve fintechu MallPay, největším poskytovateli odložených plateb v Česku, získala skupina ČSOB.
Skupina ČSOB získala stoprocentní podíl ve fintechu MallPay, největším poskytovateli odložených plateb v Česku. Ilustrační foto: MallPay

„Obliba odložených plateb v České republice i ve světě dynamicky roste a potvrzuje tak správnost naší investice do MallPay před téměř třemi lety. Využíváme proto možnost získat 100 % kontrolu nad společností a vytvořit dodatečnou přidanou hodnotu pro naše klienty i akcionáře,“ informovala  Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

Že odložená platba získává na popularitě, má potvrzovat i „průzkum“ společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. Jak tradičně upozorňujeme, opravdu reprezentativní průzkum v podmínkách ČR měl mít více než tisícovku respondentů.

Společnost Euronet, která provozuje mezinárodní síť poskytující bankomaty, informovala, že skoro polovina výběrů z bankomatů z českých platebních karet probíhá bezkontaktně, což je šestkrát více, než v případě výběrů ze zahraničních karet používaných v České republice. Češi tak podle Euronetu patří ke světové špičce z pohledu obliby bezkontaktních plateb i výběrů.

PSALI JSME:
Společnost Allegro dokončila akvizici Mall Group a WE|DO

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.