Novinky v osobních financích: Digitální peněženku prý používá třetina Čechů

Ze všech tiskových zpráv ze světa osobních financí, které jsme tento týden v redakci obdrželi, nás nejvíce zaujaly výsledky reprezentativního průzkumu, agentury Ipsos pro společnost Barion. Každý třetí Čech prý používá k placení v internetových i kamenných obchodech digitální peněženku, kterou má nahranou především ve svém chytrém telefonu.
Češi podle průzkumu nahrávají na svoji digitální peněženku obvykle nižší částky, které pak využívají ke konkrétním nákupům. Nejčastěji v ní disponují částkou do jednoho tisíce korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Společnost Barion Payment Inc., která se zabývá vývojem platebních bran a systémů on-line plateb, vznikla v roce 2015 v Maďarsku, kde si také vybudovala dominantní postavení v oblasti on-line plateb. Dnes spravuje data víc než osmi milionů platebních karet a jejích služeb využívá víc než 13 000 internetových obchodů v pěti evropských zemích, včetně České republiky.

Češi podle průzkumu nahrávají na svoji digitální peněženku obvykle nižší částky, které pak využívají ke konkrétním nákupům. Nejčastěji v ní disponují částkou do jednoho tisíce korun. Téměř tři čtvrtiny respondentů (72,3 %) mají v digitální peněžence částku do 2 000 korun, pouze desetina jich touto formou disponuje částkou vyšší než 5 000 Kč.

PSALI JSME:
Digitální euro si pod matraci neschováte

ČSOB připomněla, že již téměř tři roky funguje speciální Linka pro seniory, která je určená klientům starším 70 let. Pro klienty ČSOB Poštovní spořitelny je tato služba dostupná již více než čtyři roky. Loni na linku zavolalo přes 80 tisíc klientů a každý zde strávil v průměru čtyři minuty a 12 vteřin. V prosinci 2022 nasadila banka na linku možnost výběru, s jakým typem dotazem klient volá.

Banka dále informovala o novince ve svém doplňkovém penzijním spoření. Nově si klient z nabídky účastnických fondů, které tvoří penzijní spoření, může zvolit nový ČSOB dynamický zodpovědný účastnický fond. Ten investuje zejména do akcií, podílových fondů a dluhopisů s ohledem na životní prostředí a sociální odpovědnost. Novinku lze sjednat on-line.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Bankovní linka pomoci s očkováním pro seniory

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Trhy tlačí na Fed, aby byl přísnější

Finanční a konkrétně akciové trhy jsou místem, kde se všechny informace světa scházejí na jednom místě a spoluvytvářejí konsensus, který následně určuje ceny komodit, finančních aktiv, nemovitostí apod. Ačkoli jsou …

Vyšší schodek veřejných financí než v roce 2022

Hospodaření veřejných rozpočtů za rok 2023, které v pondělí představil statistický úřad, nevypadá příliš povzbudivě. Za loňský rok se deficit hospodaření celých financí zvýšil, a to jak nominálně, tak dokonce i …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.