Novinky v osobních financích: Duální vklad NEY spořitelního družstva? Až od sto tisíc korun

Tento týden nás v redakci zaujala novinka NEY spořitelního družstva, tzv. duální vklad. Jde o kombinovaný finanční nástroj, který spojuje termínovaný vklad s dalším členským vkladem v určité procentuální výši. Garantované zhodnocení termínovaného vkladu je až 10,8 procenta ročně, pokud na něj klient naváže další členský vklad ve výši 50 procent z obnosu vloženého na termínovaný vklad.
Novinka Ney spořitelního družstva, duální vklad, je určena jen pro ty, kdo si na něj mohou dovolit vložit na rok nejméně sto tisíc korun. A k tomu dalších až 50 tisíc jako tzv. další členský vklad, který ale není pojištěn. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zhodnocení dalšího členského vkladu je závislé na výsledcích hospodaření spořitelního družstva. Duální vklad je nabízen v limitovaném množství, je určen pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele i právnické osoby. Další členský vklad není pojištěn u Garančního systému finančního trhu, minimální výše souvisejícího ročního termínovaného vkladu v rámci duálního vkladu je 100 000 korun.

Komerční banka informovala, že od 16. února zavádí u Spořicího účtu Junior nový bonus za sjednání dětského Doplňkového penzijního spoření ve výši 2,5 procenta ročně.  Bonusovou úrokovou sazbu ale získají jen ti klienti, kteří svému dítěti založí novou smlouvu dětského Doplňkového penzijního spoření s účastnickým příspěvkem alespoň 500 korun měsíčně.

Banka také sdělila, že s ohledem na události související s válkou na Ukrajině způsobené ruskou agresí se zapojením Běloruska se rozhodla s účinností od 1. března neprovádět platby do Ruska a Běloruska v jakékoliv měně, a to nad rámec zákonných sankcí. Platby do těchto zemí jsou vnímány jako mimořádné bezpečnostní riziko.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB