Novinky v osobních financích: NEY spořitelní družstvo nabízí 7 %

Ze všech tiskových zpráv, které tento týden redakce FAEI.cz obdržela od bank, spořitelen, kampeliček a dalších subjektů ze světa osobních financí, nás nejvíce zaujala informace od NEY spořitelního družstva: Od začátku prosince si u něj střadatelé na termínovaných vkladech budou připisovat na šestiměsíčním vkladu až sedm procent ročně. Platí pro vklady do výše 9 990 000 korun.
Klienti České spořitelny si mohou v průběhu prosince aktivovat v mobilním bankovnictví George, ve slevovém programu Moneyback, 20% odměnu, která platí až do konce prosince 2022. Ilustrační foto: Česká spořitelna.

Má to ale háček, o němž se spořitelní družstvo nezmínilo. Případný zájemce o zúročení svých volných finančních prostředků na termínovaném vkladu u Ney se nejprve musí stát členem spořitelního družstva. To znamená podepsat přihlášku a zaplatit vstupní členský vklad ve výši tisíc korun. Další členský vklad se rovná jedné desetině výše peněžních prostředků na termínovaném vkladu.

S další zajímavou novinkou přišla tento týden Česká spořitelna. Ta informovala, že díky programu Moneyback mohou její klienti získat až 20% odměnu za nákupy potravin i dalšího zboží za nákupy v supermarketech a hypermarketech Albert a získat tak až 750 Kč zpět. Vánoční akce platí až do konce letošního prosince. Banka uvedla, že tak chce pomoci zejména nízkopříjmovým klientům.

Česká bankovní asociace (ČBA) informovala o průzkumu, který udělala s agenturou Ipsos. Zkušenosti s půjčkou má podle něj 74 procent Čechů. Rizikově se přitom chová desetina z nich. V porovnání s loňským rokem se tak situace nepatrně zlepšila. Lidé si nejčastěji půjčují od bank, splátkových společností nebo od rodiny a známých. Čtvrtina někdy využila sloučení více půjček.

Agentura Ipsos se angažovala i v dalším průzkumu pro Zonky. Pětina oslovených (21 %) letos omezí na nejnutnější minimum výdaje na cukroví, výzdobu, ale také na vánoční dárky. Těch plánuje téměř 90 procent dotázaných pořizovat menší, nebo stejný počet jako loni. Téměř pět procent dotázaných zvažuje, že si peníze na dárky letos půjčí. Nejčastější příčinou jsou ve 40 % případů rostoucí výdaje.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Ja Jarka

    Nenechte se napálit. 10% vkladu jako členský podíl se neúročí. A můžete prodělat. Stejně jako já. Místo 80 tisíc mi po roce vrátili 71 tisíc. Byli ve ztrátě. Nakonec jsem při úroků 2,6% prodělala.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB