Novinky v osobních financích: Hypotéky jsou lacinější

Podle Fincentrum Hypoindex již čtvrtý měsíc za sebou průměrná sazba u hypotečních úvěrů klesá. V červnu klesla také u Equa bank, která informovala, že opět snižuje úrokové sazby hypoték – a to o desetinu procenta ročně.
Ilustrační foto: Pixabay

Fincentrum Hypoindex tento týden uvedlo, že již čtvrtý měsíc za sebou průměrná sazba u hypotečních úvěrů klesá. V květnu si klienti v průměru sjednávali hypotéky se sazbou 2,8 procenta. Během čtyř měsíců tak sazba klesla ze tří procent na 2,8 procenta. Objem sjednaných úvěrů poprvé v letošním roce překonal 15 miliard korun. Vloni by to znamenalo velmi špatný měsíc, ale letos jde o rekordní objem.

Equa bank přišla s tím, že opět snižuje úrokové sazby hypoték, a to o 0,1 % ročně. Změna se týká fixací na tři a pět let a platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Hypotéku u Equa bank tak lze nyní pořídit již od 2,69 % ročně.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky nabízejí vyšší úrokové sazby

Equa bank také přišla na trh s novinkou pro své klienty – nabídkou jednorázového krátkodobého Pojištění na cestu. To lze snadno a rychle zřídit prostřednictvím mobilní aplikace, třeba i v den odjezdu, za cenu již od 29 Kč za den. Součástí produktu je také pojištění pro případ zrušení cesty.

Sberbank od pondělí 17. června zvýšila úrokové sazby spořicích účtů až na 1,5 % ročně. Banka jde jako jediná na trhu cestou neomezené výše vkladu a zvyšováním úroků úměrně s rostoucí částkou uloženou na spořicím účtu. Spořicí účty zvyšovala ke konci loňského roku, sazby korunových termínovaných vkladů výrazně zvýšila na začátku roku 2019.

MONETA Money Bank informovala, že její klienti mohou nově investovat do úspěšných globálních firem prostřednictvím podílového fondu AXA Selection Global Equity. Sjednat si ho mohou v pobočkách nebo přes internetové bankovnictví. Celkově nabízí MONETA Money Bank již 18 podílových fondů od několika partnerů pro všechny druhy investorů – od velmi konzervativního až po dynamického.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Pojišťovny před sezónou inovují cestovní pojištění

×
  1. Ohledně hypotéky u Equa bank. Tak za Vás vyřídí i veškeré financování a papírování, které je s novou nemovitostí spojené.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéky. Odložením splátek si lidé nepomohou

Vláda a Česká národní banka (ČNB) reagují na současnou koronavirovou pandemii opatřeními, která se projeví v oblasti hypoték a dalších úvěrů. Ti, které koronavirus postihl, by měli mít možnost přerušit splácení …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru