Novinky v osobních financích: Nájemné nebo doplatek za energie půjde odložit až o 50 dnů

Fintech Mallpay, jehož vlastníky jsou ČSOB a Rockaway, představil tento týden novou klíčovou funkci, díky které se jeho využívání přibližuje běžným bankovním účtům. Nově umožní bez jakéhokoliv poplatku odeslat peníze libovolné třetí straně – například za nájem, nedoplatek na energiích nebo účet za telefon – a zaplatit až za 50 dnů.
Nájemné nebo doplatek za energie půjde odložit až o 50 dnů. Ilustrační foto: Mallpay

Mallpay si od funkce kvůli neklidné době hodně slibuje – celá řada domácností totiž může být už brzy nemile zaskočena například výší nedoplatků, třeba za energie, za loňský rok. Za platbu klient neplatí nic navíc, a pokud ji s následujícím vyúčtováním uhradí, má platbu zcela zdarma. Tedy úplně stejně, jako je zvyklý třeba při nákupu s odloženou platbou.

Visa tento týden oznámila spuštění platební metody Click to Pay s Visa v České republice. Reaguje tím na stále rostoucí segment e-commerce a zvyšující se počty on-line plateb. E-shopy s tlačítkem Click to Pay s Visa spotřebitelům umožní platit kartou bez nutnosti zadávat 16místné číslo karty a významně sníží počet kroků nutných pro dokončení objednávky.

KB Penzijní společnost informovala, že svým klientům za používání kreditní karty KB v roce 2021 připíše v průměru 1 512 korun. Celkem takto na jejich účty přibude na téměř 76 milionů korun. Bonus využívá přes 50 tisíc klientů. KB Penzijní společnost je podle dostupných informací jedinou penzijní společností na trhu, která odměňuje své klienty za používání kreditní karty.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Poštovní spořitelna se letos v létě přejmenuje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hrozba bankrotu USA je odvrácena

Republikánští vyjednávači se v neděli nad ránem středoevropského času dohodli s Bílým domem na navýšení stropu amerického veřejného zadlužení. Podařilo se jim tak odvrátit platební neschopnost Spojených států, která …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB