Novinky v osobních financích: Neslyšící mají snazší komunikaci s bankéři

Podle České unie neslyšících je v ČR zhruba půl milionu sluchově postižených lidí – z nich naprostou většinu představují lidé, jejichž sluch se zhoršil s věkem. Ocenili jsme proto v redakci informaci ČSOB, že on-line služba přepisu mluvené řeči eScribe je nyní dostupná už v celé pobočkové síti banky, protože lidé s postižením sluchu díky ní snadno samostatně komunikují s bankéři.
V ČR je zhruba půl milionu sluchově postižených lidí – z nich naprostou většinu představují lidé, jejichž sluch se zhoršil s věkem. Ilustrační foto: Depositphotos.com

ČSOB nabízí přepis mluvené řeči i na infolince. Službu zajišťuje sociální firma Transkript online, s níž banka spolupracuje osmým rokem.

Hypoteční banka tento týden představila novou službu – Hypotéka na dosah. Díky ní si klient může jednoduše a rychle ověřit, zda dosáhne na financování vybrané nemovitosti a rovněž získat informaci o předběžném posouzení úvěru, ale přitom ještě nemusí mít konkrétní nemovitost vybranou.

Equa bank informovala, že od počátku května snižuje úrokovou sazbu Minutové půjčky. Tento spotřebitelský úvěr lze nyní získat s ročním úrokem již od 3,8 %, místo dosavadních 4,8 %.

Raiffeisen stavební spořitelna informovala, že ž do konce května je možné sjednat stavební spoření zdarma s cílovou částkou 150 000 korun. Pevná úroková sazba činí 1,2 % ročně, pro děti a mladé do 25 let 1,3 % ročně.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Lepší bankovní služby pro neslyšící a nevidomé

×
  1. Již v minulosti jsem byla nucena se obrátit na minutovou půjčku, trochu jsem se bála, ale vše proběhlo bez problémů. Momentálně jsem v situaci, kdybudu muset zase využít, tudíž jakékoliv snížení úroků vítám!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vláda chce ženám zlevnit menstruační vložky

Menstruační pomůcky ženám už od jara nejspíše zlevní. Ministryně financí Alena Schillerová totiž navrhuje na tyto pomůcky snížit DPH, a to ze stávající sazby 21 procent na sazbu desetiprocentní. Toto „vložkovné“ by …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru