Novinky v osobních financích: Lepší bankovní služby pro neslyšící a nevidomé

Tento týden nás v redakci nejvíce zaujaly tiskové zprávy dvou bank – ČSOB a České spořitelny. Ta informovala, že na všech pobočkách umožňuje neslyšícím klientům on-line tlumočení do znakového jazyka nebo přepis mluveného slova, zatímco ČSOB zdokonalila své služby pro nevidomé klienty.
ČSOB zdokonalila své služby pro nevidomé klienty. Foto: ČSOB

Česká spořitelna nově umožňuje ve všech svých pobočkách neslyšícím on-line tlumočení do znakového jazyka nebo on-line přepis mluvené řeči. Stává se tak nejdostupnější bankou pro lidi s různým druhem handicapu. Díky aplikaci, kterou mají bankéři k dispozici přímo v tabletech na pobočkách banky, mohou neslyšící nebo nedoslýchaví klienti pohodlně komunikovat s bankéři či po telefonu se zákaznickou linkou.

ČSOB informovala, že zdokonaluje své služby pro nevidomé klienty. Od října banka spustila provoz vylepšených bankomatů, které jsou přizpůsobeny jejich potřebám. Téměř na tisíci bankomatů ČSOB se tito klienti mohou bezpečně obsloužit i bez asistence.

Společnost Mastercard zveřejnila statistiky, z nichž vyplývá, že celkový počet transakcí platebními kartami v České republice za první tři letošní kvartály meziročně vzrostl o 18 procent. V e-shopech byl růst v porovnání se stejným obdobím loňského roku 58procentní. V kamenných obchodech se součet plateb meziročně zvedl o 15 procent.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Skoro třetina mladých do banky vůbec nechodí

Expobank CZ informovala, že její NEO účet mezi doplňkovými službami kromě možnosti investice do kryptoměny a do startupových společností nabízí také spoření do zlata. Nově jej rozšířila o stříbro. Klienti mohou do obou zmíněných drahých kovů investovat již od 500 korun měsíčně.

Broker Consulting na základě Indexu hypotečních úvěrů za září 2019 informoval, že průměrná sazba úvěrů na bydlení v minulém měsíci klesla na 2,60 %, p. a., což znamená pokles oproti srpnu o 0,21 procentního bodu.

Pojišťovna UNIQA se rozhodla pro smlouvy sjednané do konce tohoto roku navýšit smluvní pojistná plnění v rámci životního pojištění pro invaliditu nejtěžšího stupně. Pojišťovna nyní nabízí tzv. bonusové krytí pro připojištění III. stupně invalidity a pojistné plnění zvyšuje při závažném úrazu na dvojnásobek, respektive na trojnásobek, dojde-li k újmě při dopravní nehodě.

Wüstenrot nabízí od 1. října hypotéky s výhodnějšími sazbami. Nejnižší úroková sazba začíná od 2,33 % ročně. Banka zároveň prodloužila do 31. prosince 2019 poplatkové prázdniny.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Levnější hypotéky, stavebko bez poplatku

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nižší zdanění bytů zvýší dostupnost bydlení

Primátoři tří největších českých měst chtějí snížit zdanění bytů. Vedení Prahy v rámci své zákonodárné iniciativy nyní připravuje daňové úpravy, které by snížily DPH na koupi nového bytu ze současných 15 procent na …

Dva z pěti Čechů jsou se svými úsporami spokojeni

Se svými úsporami je v současnosti zcela nebo částečně spokojeno 42 % Čechů. Naopak 27 % je nespokojeno. Průměrná výše měsíčních úspor je 2 720 Kč. Nejvíce lidé ukládají své peníze do penzijního připojištění, na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Díky diplomové práci o teorii chaosu zbohatl na finančních trzích

Rozhovor
„Než jsem začal psát diplomku, neměl jsem žádné zkušenosti s obchodováním na finančních trzích,“ říká v rozhovoru Vojtěch Sadil, absolvent Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nebál se ale využít teorie chaosu a Elliottových vln v praxi, aby dokázal, že jeho teze v diplomové práci jsou správné. Během pouhých dvou týdnů pak dokázal zhodnotit investované prostředky o 20 procent.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru