Novinky v osobních financích: Při spoření Češi nejvíce věří zlatu

Barometr obliby spoření, který pravidelně připravuje Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), sleduje, kterou možnost ukládání nebo spoření peněz považují Češi za zvlášť zajímavou bez ohledu na to, jak sami v danou chvíli spoří. Co do preferencí již třetí čtvrtletí za sebou dominuje Barometru s 54% oblíbeností zlato.
Barometru obliby spoření dominuje již třetí čtvrtletí za sebou investiční zlato. Ilustrační foto: Pixabay.com

Druhou pozici v oblíbenosti spořicích a investičních produktů opět obsadilo stavební spoření, které se dlouhodobě s více než 50% oblíbeností drží na špici Barometru. V posledním čtvrtletí letošního roku dosáhlo 51% oblíbenosti. S mírným odstupem následují penzijní spoření (43% oblíbenost) a spořicí účty (39% oblíbenost). Poslední pozici s 20 procenty drží „spoření doma“.

Sberbank informovala, že od 6. prosince zvyšuje úrok ročního termínovaného vkladu o sedm desetin procenta na 2,7 procenta ročně. Naposledy banka zvyšovala sazby všech depozitních produktů 15. listopadu. Termínovaný vklad je možné zřídit jednoduše na kterékoliv pobočce Sberbank. Minimální vklad je 30 000 Kč. Založení a vedení termínovaného vkladu je bezplatné.

PSALI JSME:
Nesdělujte své citlivé údaje po telefonu, varují banky před vishingem

Banka rovněž varovala své klienty před podvodnými telefonáty, tzv. vishingem. Upozornila na zvýšené množství telefonátů od osob, vydávající se za zaměstnance Sberbank CZ nebo jiné banky. Sberbank proto všem doporučuje nikdy nesdělovat žádné své citlivé informace, ani nepřevádět své finanční prostředky na neznámé účty.

ČSOB informovala o další novince v aplikace DoKapsy, která je zdarma otevřená klientům všech bank. S aplikací je nově možné parkovat v parkovacích zónách v Praze. Možnost placení za parkování zahrnuje už více než 50 míst po celém Česku a ve spolupráci s externími partnery se neustále rozšiřuje. Aplikaci si aktivovalo už více než 60 tisíc uživatelů.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky registrují strmý nárůst „chytrých plateb“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Inflace dál roste na 17,5 %

Inflace dál narůstá, i když pomalejším tempem než v předchozích měsících. Stále jsou ovšem před námi nové ceníky energetických a plynárenských společností, takže můžeme počítat s jejím dalším nárůstem.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB