Novinky v osobních financích: Sazby hypoték se šplhají vzhůru

Průměrná úroková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu zaznamenala v lednu nový rekordní nárůst téměř o půl procentního bodu na 3,43 procenta ročně. Lednové výsledky konkurenčního indexu Broker Consulting byly ještě vyšší – průměrná sazba hypoték v důsledku výrazného zvyšování základních sazeb Českou národní bankou stoupla o na 3,78 procenta.
Sazby hypoték rostou. Tento týden oznámila jejich další zvýšení Česká spořitelna. Ilustrační foto: Depositphotos.com

A zvyšování zdaleka není konec. Česká spořitelna informovala, že od 18. února 2022 „upravuje“ úrokové sazby hypoték a Hypoúvěru od Buřinky. Nejnižší úrokovou sazbu klienti získají u hypotečního úvěru s fixací na 15 let (4,44 % ročně), oblíbená fixace na osm let začíná od 4,64 procenta ročně. V případě Hypoúvěru od Buřinky bude nejnižší sazba s fixací na deset let ve výši 4,74 procenta.

Hypoteční banka a ČSOB Stavební spořitelna informovaly, že podle HB indexu růst cen nemovitostí v posledním čtvrtletí roku 2021 znovu překonával dosavadní rekordy. Ceny pozemků vzrostly za pouhé tři měsíce o téměř šest procent, meziročně pak růst přesáhl 23 procenta. Jde o největší nárůst za celou historii HB indexu. Bytové jednotky podle něj zdražily o pět procent, rodinné domy meziročně zdražily o 17,9 procenta.

PSALI JSME:
Hypotéky jsou nejdražší za deset let. Dostupné bydlení se opět vzdaluje

Fintech Mallpay informoval,  žemá za sebou nejlepší rok ve své historii. Přilákal stovky tisíc nových klientů, zdvojnásobil počet transakcí a jeho revolučních platebních karet, které zdarma prodlužují záruku na koupené zboží, je skoro deset tisíc. Počet pravidelně nakupujících poprvé přesáhl hranici 100 tisíc, báze klientů přesáhla 400 tisíc a pokrytí v síti partnerů stouplo víc než padesátinásobně.

Nebankovní společnost Cofidis uvedla, že v lednu spustila novou mobilní aplikaci. Ta umožňuje současným klientům získat větší přehled o jejich úvěru či proběhlých platbách, případně si prostřednictvím aplikace mohou navýšit úvěrový limit. Mobilní aplikace je k dispozici uživatelům mobilních zařízení se softwarem Android i Apple.

PSALI JSME:
Hypotéka za 7 %? Nejspíše ještě letos. Úvěry na bydlení v Česku rekordně rychle zdražují

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB