Novinky v osobních financích: Skoro třetina mladých do banky vůbec nechodí

Nejvíce nás tento týden v redakci zaujala mezi tiskovými zprávami bank informace České spořitelny o tom, že Česko se vůbec poprvé se dostalo do pozice lídra regionu střední a východní Evropy, pokud jde o digitální bankovnictví. V průzkumu, který byl realizován v sedmi zemích regionu střední a východní Evropy (kde skupina Erste působí), téměř 30 % respondentů ve věku 15-29 let uvedlo, že své peníze spravují výhradně prostřednictvím mobilu či počítače a do poboček bank vůbec nechodí.
V průzkumu, který byl realizován v sedmi zemích regionu střední a východní Evropy (kde skupina Erste působí), téměř 30 % respondentů ve věku 15-29 let uvedlo, že své peníze spravují výhradně prostřednictvím mobilu či počítače a do poboček bank vůbec nechodí. Foto: FAEI.cz

Česká asociace věřitelů na setkání s novináři představila výsledky průzkumu agentury Stem/Mark, podle nějž si většina Čechů myslí, že dlužníci by měli splatit alespoň 40 procent dluhu, aby jim jeho zbytek mohl být odpuštěn. Pouze dvě procenta občanů by byla ochotna dlužníkům odpustit dluh celý.

Česká spořitelna nově klientům garantuje nejnižší splátku úvěru. V případě, že klient přijde do banky s tím, že již u konkurenční banky úvěr má, Česká spořitelna mu pomůže splátky nastavit tak, aby měl nižší měsíční splátku. Nabídka platí do 31. 10. 2019 s možností prodloužení do konce letošního roku.

ČSOB uvedla na základě statistik ČSOB Asset Management, že její klienti si letos oblíbili investice do podílových fondů investujících do krátkodobých dluhopisů. Dluhopisový fond ČSOB Premiéra za necelý rok získal již takřka 16 miliard korun nových investic a fond KBC Multi Interest ČSOB CZK Medium více než miliardu korun.

Refinanso.cz, fintech startup, za nímž stojí jako investor a poskytovatel hypotečních úvěrů Moneta Money Bank, informoval o výrazném snížení sazby u refinancování hypoték. S roční úrokovou sazbou od 1,68 % se Refinanso.cz dostává na přední místo ve výhodnosti refinancování hypoték v ČR.

PSALI JSME:
Češi žijí digitálně, ale sedm z deseti podceňuje bezpečnost

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Průměrná hypoteční sazba padá ke dnu

V prvních třech čtvrtletích letošního roku bylo sjednáno o 17 704 hypotečních úvěrů méně než ve stejném období loňského roku. Klienti přestávají slyšet na snižování úrokových sazeb. Odrazují je vysoké ceny nemovitostí.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru