Novinky v osobních financích: Spořit lze nově i se slovenskou bankou, nabízí 6,15 %

VÚB, druhá největší slovenská banka, přišla tento týden se spořicím účtem pro český trh a nabízí úročení vkladů sazbou 6,15 procenta ročně. Díky sběrnému účtu v České republice navíc nejsou účtovány klientům žádné přeshraniční poplatky za platby. Úspory jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 eur (cca 2,5 milionu korun).
VÚB, druhá největší slovenská banka, přišla tento týden se spořicím účtem pro český trh a nabízí úročení vkladů sazbou 6,15 procenta ročně. Ilustrační foto: VÚB

Spoření si klienti zřídí bezplatně zcela on-line a vystačí si pouze s mobilem, tabletem či počítačem, občanským průkazem, druhým osobním dokladem a číslem stávajícího účtu, který je veden na jejich jméno a příjmení v bance nebo v pobočce zahraniční banky se sídlem na území České republiky. Žádné papíry, žádná návštěva pobočky.

Air Bank informovala, že tento týden zvyšuje úrokové sazby u hypoték o 0,2 procentního bodu. U nových hypoték tak bude roční úroková sazba včetně pojištění schopnosti splácet, které úrokovou sazbu vždy o 0,15 procentního bodu sníží, nově začínat na 5,99 procenta. U hypoték převedených z jiné banky budou klienti při sjednání pojištění moci získat sazbu už od 5,79 procenta ročně.

Společnost Home Credit informovala o svém novém průzkumu. Až 57 procent respondentů chce letos šetřit na pořizování vánočních dárků, 15 procent počká na povánoční výprodeje a deset procent respondentů letos dárky kupovat nebude kvůli zdražování a nepříznivé ekonomické situaci. Se sumou do pěti tisíc korun za všechny vánoční dárky počítá 43 procent dotázaných.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Klienti Equa bank přecházejí do Raiffeisenbank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB může za měsíc snížit svůj základní úrok

Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vůbec nerostla. Vyplývá to z dalších zpřesněných údajů k jejímu vývoji, které minulý pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků tuzemské hospodářství od …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB