Novinky v osobních financích: U kterých bank na spořicích účtech úroky neklesají?

Zprávou týdne ze světa osobních financí nepochybně je, že jedna z nejmenších tuzemských bank, Trinity Bank, dále zvýšila svoji nejvyšší sazbu na spořicím účtu, a to nehledě na snížení základní úrokové sazby ze strany České národní banky. Sazba 6,31 procenta ročně platí do výše vkladu 250 000 korun. Psali jsme o tom zde.
Trinity Bank dále zvýšila svoji nejvyšší sazbu na spořicím účtu, a to nehledě na snížení základní úrokové sazby ze strany České národní banky. Moneta zatím nepřistoupí ke změnám úrokových sazeb. Ilustrační foto: Pixabay.com

Moneta Money Bank informovala, že zatím nepřistoupí ke změnám v úročení nových ani již sjednaných spořicích účtů. U zůstatku do jednoho milionu korun nabídne i nadále úročení 5,1 procenta ročně. Garanci úročení banka prodlužuje o měsíc, a to do 1. května letošního roku. I nadále platí, že pro maximální úročení zůstatku do jednoho milionu není třeba plnit žádné podmínky.

ČSOB Hypoteční banka uvedla, že její klienti mohou od tohoto týdne využít na všech pobočkách k podpisu hypotečních a zástavních smluv elektronický podpis nejvyšší úrovně. Skupina ČSOB tím naplňuje vizi, na jejímž konci by měl být plně digitalizovaný celý proces získání hypotéky. Klientům však bude i nadále k dispozici specialista, který je v případě zájmu celým procesem osobně provede.

Skip Pay, fintech ČSOB, informoval, že přichází s novými balíčky (Mini a Maxi, pozn. red.), s nimiž navyšuje limity a posiluje důvěru mezi e-shopem a zákazníkem. Důvodem nových balíčků je jak nízká loajalita zákazníků, tak aktuální odliv zhruba šesti procent obratů od českých zákazníků do zahraničí. Ale také rostoucí tlak na bezpečnost a nechuť zákazníků platit předem za zboží v zabalené krabici.

PSALI JSME:
Ledoborec Trinity bortí konkurenci

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB