Ledoborec Trinity bortí konkurenci

Opět proti proudu vyrazila Trinity Bank. Tentýž den, kdy Česká národní banka snížila úrokovou sazbu na 5,75 procenta, oznámila zvýšení úrokové sazby na spořicím účtu nazvaném příznačně Jarní skvělý účet.
Kromě nových klientů sazbu 6,31 procenta získají také stávající klienti Trinity Bank – pokud si založí další spořicí účet a vloží na něj nové finanční prostředky. Přesouvat peníze z dosavadních méně úročených účtů nelze. Ilustrační foto: Pixabay.com

Jeho úročení 6,31 procenta do 250 tisíc korun a 6,08 procenta do deseti milionů je vysoko nad úrokovou sazbou centrální banky, čímž Trinity Bank vytvořila nejen český, ale s velkou pravděpodobností i středoevropský rekord.

Zároveň Trinity Bank přestala nabízet dosud svůj nejlepší produkt nazvaný Výhoda plus Skvěly účet se sazbou 6,30 procenta, jako ostatně všechny další akční účty. Kromě nových klientů sazbu 6,31 procenta získají také stávající klienti Trinity Bank – pokud si založí další spořicí účet a vloží na něj nové finanční prostředky. Přesouvat peníze z dosavadních méně úročených účtů nelze.

Nad šestiprocentním úrokem je v Česku už jen v březnu založená Partners Banka, která původně plánovala sazbu 6,363 procenta s odkazem na slogan „šetři šetři“, ale kvůli vývoji na trhu nakonec odstartovala s 6,03 procenta.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Trinity Bank jde proti proudu

První čtyři měsíce získá klient tuto sazbu bez podmínek, poté při alespoň pěti platbách kartou měsíčně, jinak sazba klesne na polovinu.

„Vyšší úrok v současnosti nabízí jen Trinity Bank 6,30 procenta, ovšem jen pro vklady do 250 tisíc. Na start Partners Banky reagovala Trinity zvýšením úroku pro nové vklady od 250 tisíc do deseti milionů na 6,08 procenta z dosavadních 5,69 procenta,“ napsal server Peníze.cz, který Partners Bance patří.

V případech obou bank jde o lov klientů a zejména jejich peněz. Partners Banka má v plánu na úrok nalákat alespoň 80 tisíc klientů a deset miliard korun na vkladech. Nejpozději do roku 2030 chce mít milion klientů a dosáhnout celkových aktiv přes 100 miliard korun. Jak to ve skutečnosti funguje, se může poučit u Trinity Bank.

PSALI JSME:
Otevírá se nová, ryze česká banka. Chce hodně radit, co s penězi

Ta jako banka odstartovala v roce 2019 po transformaci z kampeličky Moravský peněžní ústav a hned nasadila spořicí účet s nejvyšší úrokovou sazbou. V roce 2022 oznámila 58 tisíc klientů a vklady ve výši 50 miliard korun.

Tehdy nadstandardní úroková sazba 1,58 procenta, do konce roku přilákala tolik klientů, že na jeho konci jich bylo oznámeno sto tisíc. Letos banka udává přes 150 tisíc klientů a vklady 78 miliard korun.

Není bez zajímavosti, že nejvíc na úrocích svým klientům vyplácejí banky s výhradně českými akcionáři. Partners Banka jich má přes devět set, Trinity Bank přes devět tisíc.

PSALI JSME:
Rekord: Trinity Bank zvýšila úrok za čtyři hodiny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB