Novinky v osobních financích: Úroky spotřebitelských úvěrů už třetí měsíc klesají

Podle dat společnosti Broker Consulting průměrné úrokové sazby ze spotřebitelských úvěrů v letošním druhém kvartálu postupně klesají. V červnu byla jejich hodnota nejníže od začátku tohoto roku, a sice na 5,67 procenta. Klesající tempo odráží především boj o zákazníka na českém trhu a tvrdé konkurenční prostředí poskytovatelů úvěrů, které je však pro samotného zákazníka příznivé.
Úroky spotřebitelských úvěrů podle dat společnosti Broker Consulting už třetí měsíc v řadě klesají. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Průměrná úroková sazba se sice meziměsíčně snížila o 0,34 procentního bodu, ale nejde o nijak dramatický pokles. Vliv na snížení sazby má jak boj o klienty, tak marketingové akce před prázdninovým obdobím, které je obecně z pohledu spotřebitelských úvěrů velmi zajímavé,“ informoval naše redakci Martin Novák, hlavní analytik společnosti Broker Consulting.

Přesně před rokem byly úrokové sazby na úrovni 6,96 procenta, tedy o více než jeden procentní bod výše. Letos jsou tedy spotřebitelské úvěry výrazně dostupnější. V aktuálním období dovolených je třeba připomenout, že sjednat si pro tento účel spotřebitelský úvěr představuje jedno z nejhorších ekonomických rozhodnutí, které může člověk udělat.

Air Bank informovala, že nově nabízí pojištění schopnosti splácet hypotéku. To klientům sníží úrokovou sazbu o 0,15 procentního bodu. Klienti tak od 6. srpna 2021 mohou po započtení slevy za pojištění získat u nových hypoték sazbu od 2,34 procenta ročně. U nově převedených hypoték z jiných bank do Air Bank pak sazba začíná na 2,14 procenta ročně.

Zdroj: Broker Consulting

ČS penzijní společnost uvedla, že od konce července nabízí klientům všech bank možnost sjednat si doplňkové penzijní spoření přes bankovní identitu. Česká spořitelna tak podle svého vyjádření potvrzuje svoji pozici coby lídra v rozšiřování využití bankovní identity k plošné identifikaci osob v on-line prostoru.

KB Penzijní společnost informovala, že spustila akci zaměřenou na nejmladší členy rodiny. Ke každé smlouvě doplňkového penzijního spoření sjednané dětem či vnoučatům do 31. prosince 2021 nyní dává odměnu 1 000 korun. Akce platí pro nové smlouvy uzavřené do 31. prosince 2021 s měsíčním příspěvkem minimálně 500 Kč.

Společnost Mastercard oznámila, že rozšíří svůj karetní program pro kryptoměnové peněženky a trhy, a usnadní tak svým partnerům převod kryptoměn na tradiční, zákonné měny (fiat). Správci kryptoměn budou moci nově klientům nabízet vlastní karetní programy a umožňovat jim tak snazší platby.

PSALI JSME:
Do penze již v 60 letech? Pomůže předdůchod

Moneta Money Bank informovala, že zjednoduší klientům identifikaci při on-line sjednávání nových produktů. Čtyři ověření – scan občanského průkazu a druhého dokladu, selfie video pro ověření obličeje a následné zaslání potvrzující platby na nově založený účet – od podzimu nahradí bankovní identita.

Banka také oznámila, že mezi svými klienty eviduje výrazný nárůst zájmu o refinancování hypotéky on-line přes službu Refinanso.cz. Refinancování hypotéky z pohodlí domova za pomoci bezplatného on-line ocenění nemovitostí a automatického vygenerování úvěrových smluv již preferují tři ze čtyř klientů.

Equa bank oznámila, že do své nabídky zařadila nový korunový fond s názvem BNP Paribas Ecosystem Restoration CZK. Klienti banky si tak mohou nyní pro své investice vybírat již ze čtyřiceti fondů. Equa bank pokračuje v rozšiřování nabídky fondů, které sledují aktuální trend udržitelného investování. Banka až do 31. prosince umožňuje investovat bez vstupního poplatku do všech fondů, které nabízí.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Daňové přiznání lze nově podat prostřednictvím bankovní identity

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB