Novinky v osobních financích: Už i velké banky zvedají úročení spořicích účtů

Konečně i velcí hráči na tuzemském trhu nabízejí úročení spořicích účtů, která začínají pětkou. O zvýšení úrokových sazeb redakci tento týden informovala skupina ČSOB, Česká spořitelna a Raiffeisenbank. Jak už se ale u velkých bank stalo zvykem, je v tom vždy nějaký háček – přesněji řečeno, jejich klienti pro pětiprocentní úrok musejí splnit nějaké ty podmínky.
Nejvyšší zhodnocení peněz – úrok 5,5 procenta ročně – na spořicím účtu tento týden oznámila Raiffeisenbank. Ilustrační foto: FAEI.cz

Nejsnáze je střadatelé splní u ČSOB, kde spořicí účet nově vynáší až pět procent ročně. Tento výnos ovšem platí jen při založení Spoření s bonusem on-line v mobilním bankovnictví ČSOB Smart nebo v internetovém bankovnictví. Úroková sazba bude v rámci kampaně garantována do 2. dubna 2023 a platí při zůstatku do jednoho milionu korun. Termínovaný vklad vychází u ČSOB o procento lépe.

Více podmínek si klade Česká spořitelna, která od 1. října 2022 zvýšila úrokovou sazbu u spořicích účtů až na pět procent ročně.  Na tuhle sazbu ale dosáhnou jen ti klienti, kteří pravidelně investují (minimálně 300 Kč měsíčně), a současně mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či Erste Private Banking. Termínovaný vklad na šest nebo dvanáct měsíců dostanou úrok 4,5 procenta.

PSALI JSME:
Další dvě banky v pětiprocentním klubu

Přes pět procent, přesněji úrokovou sazbu 5,50 procenta, nabízí od 1. října 2022 Raiffeisenbank na spořicím účtu Hit Plus. Bonusová sazba je ale jen pro částku do 500 tisíc korun a bude připsána jen těm klientům, kteří aktivně využívají běžný účet – tedy při jakýchkoliv třech platbách kartou. Nabídka platí pro nové i stávající klienty.

Air Bank informovala, že rodiče svým dětem od osmi let mohou založit nový účet na šetření, na němž si děti mohou šetřit na svá přání. Vklady až do 250 tisíc korun na takovém účtu banka úročí sazbou pět procent ročně. Až do konce letošního roku navíc banka ke každému nově založenému účtu pro děti v aplikaci My Air přidá první kapesné ve výši 300 korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Až šest stovek kapesného pro děti navíc

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Letošní změny ve financování bydlení

Letos v březnu Česká národní banka (ČNB) pokračovala ve snižování základní úrokové sazby o dalšího 0,5 procentního bodu na 5,75 procenta. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit …

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB