Nový chatbot nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace

Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je od začátku srpna možné díky Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR), jejím webovým stránkám a chatbotu s rozšířenou funkcí. Asociace o tom informovala v tiskové zprávě.
Podnikatelé a firmy nyní mohou snadno získat komplexní přehled o možnostech získání dotací pomocí chatbotu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Chatbot – tedy aktivní software, který pomocí rozhodovacího stromu, předdefinovaných otázek a odpovědí automaticky navazuje a udržuje komunikaci, umístila AMSP ČR na svůj web už loni v září.

Jeho prvotním úkolem bylo urychlit proces transformace informací směrem k členům – stávajícím i potenciálním, partnerům i celé veřejnosti. Chatbot už bezmála rok poskytuje informace, které jsou jasné, neměnné a nevyžadují žádnou odbornou radu od „živých“ pracovníků.

„Nyní jsme se rozhodli jeho ‚schopnosti‘ rozšířit a umožnit tak podnikatelům získat přehled o tvrdých, tedy investičních, i měkkých – vzdělávacích – dotačních příležitostech,“ informovala Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka asociace.

„Přehled dotačních příležitostí dosud nebyl nikde dostupný na jednom místě,“ vysvětlil předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš. Informace poskytovaly buď poradenské společnosti na komerční bázi, nebo spolky pro své členy. „Budeme průběžně sledovat a aktualizovat vyhlášené výzvy k předkládání projektů podnikatelů a nabídneme jim i konzultace a zpracování projektu,“ slíbil Jaroš.

Stávající chatbot na webu asociace byl rozšířen o sekci „Dotační rádce“, která je rozcestníkem po dotačních titulech pro podnikatelské subjekty. Nová sekce obsahuje dvě až tři úrovně dotazů, podle kterých budou vyfiltrovány zdroje dotací vhodné pro konkrétní podnikatelský subjekt.

Zájemce zadá například údaje o velikosti podniku, oblasti podnikání a oblasti dotací, v níž chce realizovat svůj projekt. „Chatbot pak na základě uvedeného třídění nabídne vhodné dotační zdroje, odkaz na web, případně tip, na co si dát pozor,“ sdělila Svobodová.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB