Nový chatbot nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace

Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je od začátku srpna možné díky Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR), jejím webovým stránkám a chatbotu s rozšířenou funkcí. Asociace o tom informovala v tiskové zprávě.
Podnikatelé a firmy nyní mohou snadno získat komplexní přehled o možnostech získání dotací pomocí chatbotu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Chatbot – tedy aktivní software, který pomocí rozhodovacího stromu, předdefinovaných otázek a odpovědí automaticky navazuje a udržuje komunikaci, umístila AMSP ČR na svůj web už loni v září.

Jeho prvotním úkolem bylo urychlit proces transformace informací směrem k členům – stávajícím i potenciálním, partnerům i celé veřejnosti. Chatbot už bezmála rok poskytuje informace, které jsou jasné, neměnné a nevyžadují žádnou odbornou radu od „živých“ pracovníků.

„Nyní jsme se rozhodli jeho ‚schopnosti‘ rozšířit a umožnit tak podnikatelům získat přehled o tvrdých, tedy investičních, i měkkých – vzdělávacích – dotačních příležitostech,“ informovala Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka asociace.

PSALI JSME:
Jak správně účtovat granty, dotace nebo dary?

„Přehled dotačních příležitostí dosud nebyl nikde dostupný na jednom místě,“ vysvětlil předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš. Informace poskytovaly buď poradenské společnosti na komerční bázi, nebo spolky pro své členy. „Budeme průběžně sledovat a aktualizovat vyhlášené výzvy k předkládání projektů podnikatelů a nabídneme jim i konzultace a zpracování projektu,“ slíbil Jaroš.

Stávající chatbot na webu asociace byl rozšířen o sekci „Dotační rádce“, která je rozcestníkem po dotačních titulech pro podnikatelské subjekty. Nová sekce obsahuje dvě až tři úrovně dotazů, podle kterých budou vyfiltrovány zdroje dotací vhodné pro konkrétní podnikatelský subjekt.

Zájemce zadá například údaje o velikosti podniku, oblasti podnikání a oblasti dotací, v níž chce realizovat svůj projekt. „Chatbot pak na základě uvedeného třídění nabídne vhodné dotační zdroje, odkaz na web, případně tip, na co si dát pozor,“ sdělila Svobodová.

PSALI JSME:
Firma nedodržovala zákon, přesto dosáhne na evropské dotace. Ministerstvo v tom problém nevidí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.