Nvidia těží z boomu umělé inteligence

Nvidia opět splnila svůj úkol. Jensen Huang a jeho tým naplno těží z boomu umělé inteligence, hlásí tržby a zisk výrazně nad odhady a zároveň zvyšuje výhled na druhé čtvrtletí. Tržby z datových center vyskočily ve čtvrtletí o více než 400 procent na obrovskou sumu 22,5 miliardy dolarů.
Jensen Huang a jeho tým naplno těží z boomu umělé inteligence. Ilustrační foto: By Prime Minister's Office - Press Information Bureau, GODL-India, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=136997708

Aktuální výsledek opět podtrhuje, že poptávka po umělé inteligenci trvá a nevykazuje žádné známky poklesu. Společnosti nadále zvyšují své kapitálové výdaje, zejména velké technologické firmy, aby držely krok s touto revoluční technologií, a zdaleka největším příjemcem je společnost Nvidia. Vzrušující vyhlídkou pro investory je fakt, že podle všeho umělá inteligence teprve startuje.

Společnost Nvidia nejenže odměňuje své akcionáře, ale zároveň je jedním z hlavních tahounů indexu S&P500. Podporuje širší technologické akcie a tento výsledek pravděpodobně položí základ pro další rekordní růst indexu S&P500. Otazníky nad oceněním zůstanou, ale nelze popřít růst, který společnost Nvidia nadále zajišťuje.

K další hvězdné zprávě dodejme, že společnost Nvidia oznámila volný peněžní tok ve výši 14,93 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 461 procent, což má za následek 150% zvýšení dividendy.

Vzhledem k tomu, že akcie nyní v rámci odpoledního obchodování překračují hranici tisíc dolarů, oznámila společnost také rozdělení akcií v poměru 10:1, které zajistí, že akcie zůstanou pro investory dostupné, a mělo by to pouze zlepšit náladu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB