Ochranná známka nakladatelství Mladé fronty jde do aukce

Od středečního rána se koná aukční prodej ochranné známky nakladatelství Mladá fronta. Vyvolávací cena je 475 tisíc korun. Redakci portálu Finanční a ekonomické informace o tom informovala insolvenční správkyně Petra Hýsková s tím, že aukce potrvá 24 hodin.
Nakladatelství Mladá fronta má bohatou historii, která sahá až do roku 1945, kdy bylo založeno jako součást mládežnické organizace Československé strany socialistické. Počátky byly spojeny s vydáváním novin a časopisů zaměřených na mládežnickou a studentskou veřejnost. Zdroj: Inbido

„Důvodem pro aukci ochranné známky nakladatelství Mladá fronta je potřeba dokončit proces zpeněžování majetkové podstaty v rámci vedeného řízení. Je ale důležité rozlišovat mezi aukcí ochranné známky a nedávným prodejem knižní divize Mladá fronta,“ uvedla Hýsková.

Uvedený prodej byl podle ní součástí širšího procesu restrukturalizace a přeměny v oboru vydavatelského průmyslu. Knížky a publikace, které byly součástí knižní divize, byly už dříve prodány společnosti Albatros za částku 14 milionů korun, čímž došlo k přerozdělení aktivity v rámci odvětví.

„Aukce se bude konat na novém aukčním portále Inbido, kde se konají mimo aukcí nemovitostí či podílů, tak insolvenční a průmyslové aukce. Díky jednoduchosti a přehledu je tato forma stále více využívána a je ideální, právě v případech více zájemců, kdy se může konat také neveřejná aukce,“ vysvětlila Petra Hýsková.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB