On-line nástroje nejsou všespásné. Jak zjistit, že půjčka je pro vás tou nejvýhodnější?

Potřebujete půjčit, ale nevíte, kde začít? I přestože času nazbyt není, zapomeňte na unáhlená rozhodnutí. Každý dluh by měl být dobře promyšlen, v opačném případě vás po zásluze potrestá. Jak ale zjistit, že vámi vybraný úvěr je pro vás ten pravý?
Ilustrační foto

Vybrat půjčku není nic lehkého, zapotřebí je porovnat celou řadu parametrů, zvážit desítky variant a ujasnit si vlastní finanční možnosti. Vhod tak přijde porovnat půjčky on-line a využít nejednu internetovou kalkulačku, která pomůže spočítat, na kolik vás úvěr ve finále vyjde. Jenže ani tohle všechno nemusí vést ke skutečně výhodné půjčce, všechny on-line srovnávače a kalkulačky totiž pracují s obecnými čísly a příklady.

Konkrétní obrysy půjčka obvykle dostane až při podpisu smlouvy, avšak to už může být u mnohých celkem pozdě. Proč? Stále se najde řada těch, kteří smlouvu nečtou, a tak se přesné podmínky dozvídají až tehdy, když se dostanou do neschopnosti splácet.

On-line srovnání není zárukou nejvýhodnějšího dluhu

Při online srovnání vám nejvýhodněji vyšla půjčka Air Bank? Pak ještě než se upíšete bance, chtějte vědět, jaká pravidla budou platit pro vaši bonitu. Právě bonita totiž ovlivňuje úvěruschopnost klienta a významnou měrou se podílí na výhodnosti dluhu. Budete-li málo bonitní, může se stát, že úvěr získáte za podmínek, se kterými jste vůbec nepočítali.

Předtím, než podepíšete smlouvu o půjčce, ptejte se bankéře:
Kolik mi banka může půjčit?
Jak vysoký úrok získám?
Kolik zaplatím na poplatcích?
Jaké úroky z prodlení a sankce mě čekají v případě nezaplacení splátky?
Za jakých podmínek budu moci využít možnosti odložení splátek?

Na všechny tyto otázky chtějte znát konkrétní odpověď, která se bude vázat k vaší osobě. To, co se dozvíte od bankéře, pak musí sedět s tím, co bude uvedeno ve smlouvě, proto si veškeré údaje znovu ověřte přečtením smlouvy!

Nejlevnější půjčka nemusí být od vaší banky

Internetové porovnávače jsou skvělým nástrojem, který pomůže i laikovi vyznat se světě úvěrů. Díky nim můžete zjistit, že nejlevnější pro vás nemusí být jen půjčka od vaší banky, ale že zajímavou nabídkou může být i nebankovní úvěr, nebo peer-to-peer půjčka od Zonky.

On-line pomocník se ale může blesku rychle stát nepřítelem, pokud mu slepě důvěřujete a údaje si neověřujete. Sjednat si půjčku na internetu není totéž, jako koupit rohlík v obchodě.

Zatímco nákupem špatného pečiva si příliš neublížíte, uzavřením nevýhodného dluhu se můžete dostat do ještě větších finančních potíží, které mohou končit exekucí. Nechte si tak internetovými nástroji vybrat to nejlepší z nejlepších, avšak sami se ve smlouvě ujistěte, že se skutečně upisujete tomu nejvýhodnějšímu dluhu pro vás.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru