Opravdu pro své překlady potřebuji překladatelskou agenturu?

Jistě to znáte. Potřebujete přeložit dokument, například pro svého zahraničního klienta, a rozhodujete se, zda to zvládnete sami, popřípadě zda to zvládne váš kolega, či zda byste měli popřemýšlet nad překladatelskou agenturou.
Ilustrační foto: Pexels.com

Dnes již není nijak výjimečné oplývat dobrou znalostí angličtiny. Pokud tedy máte nějaký jednodušší neodborný dokument a zhodnotíte, že jsou vaše jazykové znalosti dostatečné, nebojte se překlad provést sami. V dnešní době mezi firmami převažuje uvolněnější komunikace, která vám to usnadní.

Pokud jde ale o pro vás důležitého klienta, či je dokument složitější, je dobré přeci jen služby překladatelské agentury vyhledat. Tyto agentury sdružují mnoho překladatelů, kteří mají často zkušenosti z různých oborů. Není tak pro ně problém vyhotovit překlady např. z oblasti práva, ekonomie či překlady různých technických manuálů.

V případě dlouhodobé spolupráce není výjimkou, že vám překladatelská agentura přidělí vlastní tým překladatelů, který díky znalosti přesné terminologie a vaší firemní kultury zvýší odbornost překladů a sjednotí je.

Stejně tak nejspíše využijete služeb překladatelských agentur v případě, že potřebujete překlad z nebo do méně obvyklého jazyka. V dnešní době jsou agentury schopny překládat více než 40 světových jazyků, některé se zaměřují i na jazyky jako je arménština, bengálština, gruzínština či katalánština a další neobvyklé jazyky.

Agentury jsou díky spolupráci s velkým počtem překladatelů schopny zajistit překlad v expresních termínech. Při tom zachovávají jejich kvalitu. Stejně tak mohou být nápomocné při vyřizování soudních překladů, kdy zajistí nejenom soudního překladatele, ale i veškeré doprovodné náležitosti, které jsou u soudních překladů třeba.

Při rozhodování mezi zajištěním překladu svépomocí či mezi překladatelskou agenturou je vždy třeba zvážit své jazykové dovednosti, odbornost překladu a termín, kdy potřebujete mít překlad vyhotovený.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Jak fakturovat v začátcích podnikání?

Začátky jsou prý těžké. Ale nemusí být. Stačí se rozhodnout začít. A když zvládnete tohle, zvládnete i jakékoliv těžkosti. Jen je třeba si je ulehčit. Pokud vás zajímá, jak si ulehčit fakturování – jste na správném místě.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru