Opravdu pro své překlady potřebuji překladatelskou agenturu?

Jistě to znáte. Potřebujete přeložit dokument, například pro svého zahraničního klienta, a rozhodujete se, zda to zvládnete sami, popřípadě zda to zvládne váš kolega, či zda byste měli popřemýšlet nad překladatelskou agenturou.
Ilustrační foto: Pexels.com

Dnes již není nijak výjimečné oplývat dobrou znalostí angličtiny. Pokud tedy máte nějaký jednodušší neodborný dokument a zhodnotíte, že jsou vaše jazykové znalosti dostatečné, nebojte se překlad provést sami. V dnešní době mezi firmami převažuje uvolněnější komunikace, která vám to usnadní.

Pokud jde ale o pro vás důležitého klienta, či je dokument složitější, je dobré přeci jen služby překladatelské agentury vyhledat. Tyto agentury sdružují mnoho překladatelů, kteří mají často zkušenosti z různých oborů. Není tak pro ně problém vyhotovit překlady např. z oblasti práva, ekonomie či překlady různých technických manuálů.

V případě dlouhodobé spolupráce není výjimkou, že vám překladatelská agentura přidělí vlastní tým překladatelů, který díky znalosti přesné terminologie a vaší firemní kultury zvýší odbornost překladů a sjednotí je.

Stejně tak nejspíše využijete služeb překladatelských agentur v případě, že potřebujete překlad z nebo do méně obvyklého jazyka. V dnešní době jsou agentury schopny překládat více než 40 světových jazyků, některé se zaměřují i na jazyky jako je arménština, bengálština, gruzínština či katalánština a další neobvyklé jazyky.

Agentury jsou díky spolupráci s velkým počtem překladatelů schopny zajistit překlad v expresních termínech. Při tom zachovávají jejich kvalitu. Stejně tak mohou být nápomocné při vyřizování soudních překladů, kdy zajistí nejenom soudního překladatele, ale i veškeré doprovodné náležitosti, které jsou u soudních překladů třeba.

Při rozhodování mezi zajištěním překladu svépomocí či mezi překladatelskou agenturou je vždy třeba zvážit své jazykové dovednosti, odbornost překladu a termín, kdy potřebujete mít překlad vyhotovený.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru