Oracle se vymyká tržnímu trendu. Zisk a tržby překonaly odhady analytiků

Názor
Společnost Oracle se vymyká tržnímu trendu a oznámila čtvrtletní zisk a tržby, které překonaly odhady analytiků. Tržby dosáhly 12,27 miliardy amerických dolarů, což představuje meziroční nárůst o 18 procent, a zářivým světlem se stala nedávná akvizice společnosti Cerner, která se na celkových tržbách podílela více než deseti procenty.
Investoři společnosti Oracle by měli být spokojeni, protože prognózy pro příští čtvrtletí stále překračují odhady trhu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pro akcie technologických společností je to obtížné období, zejména pro ty podniky, které se zaměřují na cloudový software, vzhledem k tomu, že čelí silné konkurenci a škrtům v korporátních rozpočtech.

Investoři společnosti Oracle by však měli být spokojeni, protože prognózy pro příští čtvrtletí stále překračují odhady trhu, což poukazuje na odolnost tržeb společnosti Oracle navzdory ekonomickému protivětru.

PSALI JSME:
Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

V současné době je Oracle jednou z nejlevnějších technologických akcií s expozicí v cloudu, která se obchoduje na úrovni pouhého 15,5násobku forwardového zisku ve srovnání s mnohem vyššími valuacemi společností Microsoft, Salesforce nebo Amazon, které generují vyšší příjmy z cloudu.

Se slušným oceněním a silným růstem tržeb by však Oracle mohl být zajímavou technologickou značkou, která se bude pohybovat ve složitém ekonomickém prostředí.

Autor je analytik trhu společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Zranitelnost technologických společností

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

2022, další rekordní rok pro LVMH

Přední světová společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy, pozn. red.), která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce …

Společnost SAP oznámila finanční výsledky za rok 2022

Společnost SAP, přední světový dodavatel podnikového softwaru, oznámila finanční výsledky za rok 2022. Tržby z cloudu meziročně vzrostly o 33 procent, objem cloudových zakázek softwaru SAP S/4HANA se zvýšil o 86 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB